• BITCOIN/TL
  2136356,548
  % 0,97
 • ETHEREUM/TL
  116012
  % 0,13
 • RIPPLE/TL
  16.15
  % -0,46
 • BITCOIN CASH/TL
  12884.9,737
  % 1,39
 • LITECOIN/TL
  2449.56
  % 1,59
 • COSMOS HUB/TL
  227.29
  % 1,25
 • CARDANO/TL
  12.73
  % 0,96
 • TETHER/TL
  32.83
  % 1,05

Uzman Analist Bitcoin’in Asıl Düşüş Sebebini Açıklıyor!

Uzman Analist Bitcoin’in Asıl Düşüş Sebebini Açıklıyor!

Stok akış modelini BTC için yapan ilk analist, Bitcoin’in değer kaybının asıl sebeplerini açıkladı. Analistin açıklamasına göre, belirli kurumlar ucuz Bitcon birikimi yapmak için kasıtlı bir şekilde BTC fiyatlarını indiriyorlar.

Uzman analist, BTC’nin geride kalan birkaç aylık fiyat hareketleri hakkında bilgi verirken, birinin perdenin arkasından piyasaya yön vermeye çalıştığını, belirli plan dahilinde işlemlerin gerçekleştiğini belirtti. Usta analist konu hakkında bilgi verirken,“Bitcoin için hiçbir şey tesadüf değil, her şey bir plana göre gidiyor.“ dedi.

Anonim Analist: Yıkıcı Satışlar Kasıtlı!

bitcoin nedir

Araştırmacı anonim analist tarafından yapılan paylaşımda,“ Geçen ay ve bu ay içinde gündeme gelen fiyatlardaki düşüş, her zaman piyasanın likit olmadığı yani sıcak paranın piyasaya girmediği zamanlarda oluştu. Yani kasıtlı bir şekilde toparlanmaya imkan vermeyen saatler içinde işlem yapılması seçilmişti. Bu yüzden düşüş etkisi yıkıcı oldu ve piyasaya yansıdı. Bitcoin bu süre içinde bir ihtiyaca bağlı olarak veya ticari bir mantık temel alınarak satılmadı. Piyasada likit bulunmayan anlarda, iyi bir fiyatı elde etmek amacıyla çok büyük yığınlar satışa çıkarıldı. Bu yüzden yıkıcı bir satış işlemi açığa çıktı.“ ifadelerini kullandı.

Analist: Net Bit Boğa Hareketi Var!

Araştırmacı analiste göre, piyasada net ve yıkıcı bir satış modelinin varlığı görülüyor. Aynı anda ise kurumsal yatırımcılar hızlı bir şekilde Bitcoin biriktiriyorlar. Analiste göre, bu iki tezat durumun aynı anda görülmesi ise bir tesadüf değil.

Analist ifadelerine devam ederken,“Aslında fiyat tablosuna baktığımızda, son birkaç ayın günlük grafiklerini incelediğimizde, bütün yıkıcı ölçekteki satışların son anda meydana geldiğini görüyoruz. Garip bir şekilde, tüm bu satışlar ise bir ila iki haftada geri satın alındı. 2 haftada V şekilli bir iyileşme görüldü. Burada bir el insanları korkutarak pozisyondan kaçırıyor ve kendi için avantajlı koşulları hazırlıyor. Yatırımcının uzaklaşması ile düşen fiyattan satın alım yapıyorlar. Temelde Ocak ayından buyana izlediğim olay bu. Benim gözümde oldukça belirgin bir boğa hareketi oluşuyor.“ dedi.

Bitcoin Değer Kaybının Diğer Sebepleri

bitcoin neden dusuyor

Diğer uzman analistlerin manşetlere yansıyan analiz sonuçlarına göre ise boğa hareketlerinin yanında kripto para piyasasına yönelik hamlelerin de BTC fiyat düşüşünde etkisi var. Çin’de belirli kripto para hesaplarının bloke edilmesi, ticari işlemlerin kontrol altına alınması, madencilik işlemlerinin farklı ülkelerde kısıtlanması, fiyatlarda düşüş etkisi yaratıyor. Tüm gelişmeler ise geçen haftalarda ardı ardına geldi.