• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Bu Düşüşler Sonrası Rekor Seviyeye İlerler Mi?

altcoinler haftaya nasil basladi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılına oldukça iyi bir grafikle giriş yaptı ancak yılı oldukça kötü bir grafikle tamamladı. Yılın son aylarında arka arkaya gelen değer kayıpları sonrasında 2022 yılına 47 bin dolar bandında ve düşüş eğiliminde giriş yapan Bitcoin, ilerleyen süreçlerde düşüşlerini derinleştirdi ve gelen değer kayıpları ile birlikte en kritik destek noktalarından biri olan 42 bin dolar seviyesinin de altına sarktı. Akşam saatlerinde 41 bin dolar bölgesinin de altını test eden Bitcoin için bu düşüş eğilimi tablosuna rağmen iyimser fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone’a göre Bitcoin, 2022 yılı sonlanmadan önce 100 bin dolar seviyesine ulaşmayı başaracak.

Bitcoin Düşüş Eğiliminde Ama McGlone’un Tahmini Yukarı Yönlü

yatirim coinleri hangileri

Bitcoin son dönemlerde oldukça kötü fiyat performansları ortaya koyuyor. Kasım ayı başlarında gördüğü 69 bin dolarlık ATH seviyesinin ardından düşüşe geçen ve bu süreçte önemli desteklerini kaybeden Bitcoin, akşam saatlerinde 41 bin dolar seviyesinin de altını test ettikten sonra yeniden 42 bin dolar desteğini kazanmak için fiyat mücadelesi vermeye başladı. Ancak Mike McGlone’a göre, kripto para piyasaları son ayların en düşük seviyelere gerilemesine rağmen Bitcoin ve Ethereum (ETH) gibi büyük ölçekli kripto para birimlerinin 2022’de tüm zamanların rekor seviyelerine ulaşacağına inanıyor.

McGlone: Fed Başarıya Ulaşabilecek Mi?

Mike McGlone tarafından yayınlanan son piyasa analizindeki tahminlere göre Bitcoin 2022 yılında 100 bin dolar hedefine ve Ethereum da 2022 yılında 5 bin dolar hedefine ulaşmayı başaracak. McGlone konuya ilişkin tahmininde “Gördüğümüz önemli bir konu, son 40 yılın en büyük enflasyonu ile karşı karşıyayız. Faiz oranlarını arttırmaya meyilli olan Fed başarıya ulaşabilecek mi?” ifadelerine yer verdi.

McGlone’a Göre Bazı Popüler Altcoinler Düşüşe Geçecek

bitcoin piyasasinda son durum

McGlone, tahminlerinde ayrıca Bitcoin ve Ethereum ikilisinin piyasa hakimiyetini sürdüreceğini ve Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) gibi bazı önde gelen altcoinlerin de piyasa değeri sıralamalarında gerileyeceğini düşündüğünü ifade etti. Yazım sırasında Bitcoin 41 bin 947 dolar seviyesinde işlem görürken, Ethereum ise yazım sırasında 3 bin 224 dolar seviyesinde işlem görüyor.