• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin En Önemli Desteğini de Kaybetti! Düşüş Sürüyor

Bitcoin En Önemli Desteğini de Kaybetti! Düşüş Sürüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son aylarda hiç iç açıcı olmayan fiyat bölgelerinde hareket ediyor. Kasım ayı başlarında rekor seviyelere ulaşan Bitcoin, 69 bin dolar bölgesinde belirlediği ATH seviyesinin ardından gelen değer kayıplarında 50 bin dolar bölgesinin altında fiyat sıkışıklığı yaşamaya başlamıştı. Daha çok 47 bin dolar seviyesinin etrafında fiyatlanmaya başlayan Bitcoin, bu süreçte bir kez de kısa süreliğine 42 bin dolar seviyesini test etmişti. Ancak genel olarak 46 bin dolar ile 50 bin dolar arasında konsolidasyon yaşayan Bitcoin, 5 Ocak tarihinde başlayan düşüşler sonrası bir kez daha 42 bin dolar bölgesini test etmeye başlamıştı ve Bitcoin yeni gün açılışında bu bölgedeki desteğini de kaybetti.

Bitcoin Kritik Desteğin de Altına Sarktı

altcoinler haftaya nasil basladi

Bitcoin 7 Ocak 2022 sabahına da düşüş eğiliminde uyandı ve bununla birlikte kripto para piyasaları da aşağı yönlü hareketlerine devam etti. Yeni günde kritik destek bölgesi olan 42 bin dolar desteğini kaybeden Bitcoin, gelen düşüşler sonrasında 41 bin 445 dolar seviyesini gördü. Yukarı yönlü 47 bin 500 dolar bölgesini bir türlü aşamayan ve bu bölgede reddedildikten sonra kısa sürede 42 bin dolar bölgesine gerileyen Bitcoin’in en kritik destek noktalarından birinin altına sarkmış olması, piyasalarda endişe yaratmaya başladı.

Özellikle Deneyimsiz Yatırımcılar Endişeli

Özellikle birçok yeni ve deneyimsiz yatırımcı, Bitcoin’in öncülüğünde oluşan düşüş eğilimi tablosunda endişeye kapılırken, birçok deneyimli yatırımcı ise bu bölgeleri dip noktadan alım fırsatı olarak değerlendirmeye devam ediyor. Ancak Bitcoin’in 41 bin dolar seviyesine iğne atması ve ardından 42 bin dolar seviyesinin hemen altında işlem görmeye başlaması, piyasada oluşan endişeleri de tetiklemeye devam ediyor.

Bitcoin’in Değer Kaybı Sürüyor

bitcoin yukseliyor mu

Lider kripto para birimi Bitcoin, 7 Ocak Cuma gününe 43 bin 097 dolar seviyesinde giriş yaptıktan sonra sabah saatlerinde 41 bin 070 dolar seviyesine kadar geriledi. TSİ 10.00 itibariyle bu süreçte en yüksek 43 bin 127 dolar seviyesini gören Bitcoin, yazım sırasında ise 41 bin 488 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Son 24 saatlik süreçte Bitcoin’in değer kaybı %3,7’nin üzerine çıktı.