• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dikkat! Ethereum Classic’ten Temmuz İçin Hard Fork Açıklaması!

Dikkat! Ethereum Classic’ten Temmuz İçin Hard Fork Açıklaması!

Ethereum Classic projesi yakın bir zaman içinde son sürümünü yayınlayacak. Bu konu ile ilgili olarak Erhereum Classic geliştiricileri bazı açıklamalar gerçekleştirdiler. Temmuz ayı içinde yapılacak olan hard fork ile ilgili ETC kullanıcılarının belirli noktalara dikkat etmeleri gerekeceği açıklandı.

ETC ağını kullanan projelerin, yapılacak güncelleme hakkında ilgilerinin artmasını sağlayacak olan yeni bir adım atılıyor. Bugün Ethereum Classic geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada, hard fork’un Temmuz sonunda yapılacağı duyuruldu. Magneto adlı bu güncelleme ile Ethereum Classic ağındaki gas ücretlerinin aşağı çekilmesi planlanıyor. Güncelleme ile ağın güvenliği de yükselecek.

Son Sürüm ETC’ye Ne Sağlayacak?

btc nedir

Temmuz sonunda yapılması planlanan sürüm güncellemesi sayesinde ETC ağını kullanan kişiler tek işlemde adreslerini ve anahtarlarını aynı alanda depolayabilme avantajını kazanacaklar. Bu yol ile gas maliyetlerinde tasarruf sağlanacak. ETC geliştiricileri Morder ve Kotti ise test ağlarında bir süredir güncellemenin denemelerini gerçekleştiriyorlar. Ortama 26 gündür süren testlerin bitmesi sonrasında Magneto çatalı net olarak başlayacak.

Ağdakiler Yeni Yazılıma Geçmeliler!

Güncelleme hakkında gelişmeler deva ederken Mantis yetkilisi olan Stevan Lohja ise TC topluluğuna sürümü konu alan belirli uyarılarda bulundu. Kullanıcıların sorun yaşamamaları için yazılımlarını artık Magneto uyumlu bir sürüme yükseltmeleri gerektiğini ifade etti. Ağda yalnız hizmet vermek amacıyla yer alanların yazılım yükseltmesini de yapmaları gerekiyor.

Sürüm güncellemesini yapmayanlar için son tarihi beklemeden yazılım geçişini sağlama önerisi yapıldı. Aksi halde çatallanma devre girdiğinden beklenmedik sonuçların görülebileceği belirtildi.

ETC İçin Yanlış ETH Benzetmesi

ETH ana ağından ayrılarak meydana gelen ETC ağı kimi uzmanlar ve yatırımcılar tarafından “yanlı bir ETH“ olarak isimlendiriliyor. Ancak hikayeyi tam olarak bilmeyenler için ise ETC oldukça çekici bir proje. Ortama 5 sene önce Ethereum altyapısını kullanan özerk alan DAO üzerinde bir hack gerçekleşti. Bu saldırı ardından ise 60 milyon dolara denk gelen ETH varlık çalındı. Bir kısım geliştiriciler ise saldırıda kayıplara uğrayanlara varlıklarını geri vermek için yeni ETC ağını başlattılar.

ETC Fiyatında Son Durum Ne?

ethereum nedir

Yeni güncellemesi ile gündeme gelen ETC ise bugün %20 üzerinden değer kazanımı ile yatırımcılarına yüksek kar sundu. Fiyat artış performansı oldukça iyi olan ETC, saatler 12:39’u gösterdiğinde 51.07 dolar seviyesine ulaştı. ETC son 24 saat içinde en yüksek, 51.69 dolarlık fiyatı dip seviyede ise 41.17 dolarlık fiyatı tabloya aldı. Piyasa sıralamasında ise 21. Sırayı koruyor. Geride bıraktığımız 7 günlük sürede grafiğe gelen en yüksek ETC fiyatı ise 51.69 dolardı.