• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Usta Analist ve Ünlü Milyarderden Korkutan BTC Dip Tahminleri!

Usta Analist ve Ünlü Milyarderden Korkutan BTC Dip Tahminleri!

Ünlü trader ve analist Peter Brandt, kurumsal şirketlerin şuanda Bitcoin alımlarından pişman olabileceklerini ifade ediyor. Uzman analist Bitcoin’in son iki aydaki performansının kurumsal yatırımcıları pişman edebilecek seviyede olduğunu açıklıyor.

Peter Brandt, Bitcoin hakkında yaptığı çarpıcı açıklamalar ile gündeme geldi. Erken dönemde Bitcoin fiyat hareketlerini takibe almadan alım yapan kurumsal şirketlerin hallerinden memnun olmayabileceklerini ifade etti. Bitcoin’in bir sonraki adımında 30 bin dolar seviyesinin de altına inebileceğini düşünen analist, Bitcoin’in ABD’de hiçbir zaman yasal para olamayacağını da düşünüyor.

Peter Brendt’ın Gelecek Senaryosu

bitcoin piyasasi

Peter Brandt, bir dijitalleşme çağına girilmesi halinde devletlerin dijital para üretimi yapacaklarını ve bu işlemin BTC üzerinden ilerlemeyeceğini savunuyor. Gelecekte altın, kripto para, dijital para ve teknoloji hisseleri birleşiminden oluşan finansal sistemin var olabileceğini belirtiyor.

Diğer yandan Bitcoin’in 30 bin dolardan fiyatlandığı anlarda 30 bin dolar üzerinde kayda aldığı direnç noktalarının ise on-Chain analizlerinin çokta güvenilir olmadığını gösterdiğini ifade etti. Analist CoinMarketCap’te ve Bitstamp borsasında Bitcoin fiyatının sıklıkla 31 bin dolar seviyesine indiğine dikkat çekiyor.

Gundlach Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

Peter Brant düşüncelerini açıklarken milyarder Jeffrey Gundlach’ta onunla benzer düşünceleri paylaştı. Ünlü milyardere göre BTC 2021’de 23 bin dolar seviyesine kadar düşüş yapabilir. Diğer yandan spekülasyonlara oldukça açık. Ünlü isim Bitcoin’in Nisan’dan beri %51 fiyat gerilemesi yaptığının altını çizerek, bir ralli yerine düşüş trensini işaret etti. Ancak Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım için 23 bin dolar düzeyinden hala alınabileceğini düşünüyor.

Saylor’un Bitcoin Yatırım Önerisi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise Bitcoin hakkında düşüncelerini sunarken, onun bir mülk gibi değerlendirilmesi gerektiğini aktardı. Saylor’a göre elinde 1 milyon doları olan bir kişi yatırım yapmak için altın, teknoloji hisseleri ve Bitcoin’e yönelebilir. Saylor’a göre Bitcoin’in fiyatının düşüş olduğu alandan yapılan alımlar 10 sene sonra hala kazandırmaya devam edebilir.

Saylor’un Kripto Paralar Hakkında Görüşleri

bitcoin fiyati

Saylor, kripto paralara ve geleneksel finansal sektöre farklı bir bakış açısından bakarak düşüncelerini paylaşıyor. Ünlü CEO’ya göre insanlar teknoloji hisselerine ve kripto paralara temkinli yaklaşmaya devam ediyorlar. Yatırımcılar bir 30 sene veya 10 sene bekleyip varlıkların artış yaptığını gördükten donra yatırıma başlama eğilimi içindeler.

Ancak Saylor, bugün yatırım yapılmaması halinde 10 sene sonra gerçekleşeceği düşünülen devasa artışlardan yararlanılamayacağını belirtti. Bitcoin ve kripto paralar hakkında bunlar konuşulurken bugün saatler 10:40 olduğunda BTC 31.666 dolardan işlem görerek düşüş yaptı.