• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Milyarderden Bitcoin’e Tam Destek!

btc

Kripto para sektörü her geçen gün büyümeye ve popülerlik kazanmaya devam ediyor. Piyasadaki hareketlilik giderek artarken yatırımcılar Bitcoin fiyatının ne şekilde değişeceğini merak ediyor. Ünlü milyarder Ricardo Salinas Pliego da kripto para destekçisi olan isimler arasında yer aldı. Deneyimli yatırımcı Bitcoin’e tam destek verdiğini vurgulayarak yeni açıklamalarıyla kripto para basınında geniş yankı uyandırdı. Hatırlanacağı üzere ünlü milyarder daha önceki açıklamasında ilerleyen süreçte Banco Azteca tarafından Bitcoin hizmeti verilebileceğini söylemişti.

Banco Azteca’nın BTC işlemlerine başlayabileceği müjdesini veren Ricardo Salinas Pliego, kripto para yatırımcıları ve topluluğu tarafından yakından takip ediliyor. Son dönemde sosyal medyadaki hesabının profil resmini değiştiren ünlü milyarder, yakında sahip olduğu bankasının BTC kabul edeceğini resmen açıklamış oldu. Ricardo Salinas Pliego, kripto paralara ve özellikle Bitcoin’e büyük ilgi duyan ünlü yatırımcılar arasında gösteriliyor.

Banco Azteca BTC Kabul Edecek

bitcoin fiyatlari

Finans dünyasının önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen Ricardo Salinas Pliego, şirketlerinin toplam değeri yaklaşık 16 milyar dolara denk geliyor. Grupo Salinas’ın kurucuus ve başkanı olan ünlü milyarder, Bitcoin’e verdiği desteği yenilemesiyle yatırımcılardan ve kripto para topluluğundan büyük destek aldı. Profil resmini güncelleyen Ricardo Salinas Pliego, gözlerine BTC maksimalistlerinin yaptığı gibi lazer gözler ekledi.

Bilindiği üzere kırmızı lazerler uzun zamandır BTC fiyatının 6 haneli hedefine ulaşacağını düşünen ünlü isimler tarafından kullanılıyor. Güney Amerikalı pek çok BTC destekçisi milletvekili de resmi hesaplarında lazer gözleri kullanmaya başladı. Haziran ayında bankasının Bitcoin’i destekleyen ilk Meksikalı banka olacağını duyuran Salinas bu sözünü tutma konusunda önemli bir adım attı.

BTC’den Övgü Dolu Sözlerle Bahsetti

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü milyarder Ricardo Salinas Pliego, müjdeli haberi paylaşırken şu ifadeleri kullanmasıyla dikkat çekti: “Bitcoin, yatırım portföyünüzü çeşitlendirmenin iyi bir yolu ve bence tüm yatırımcılar bu konu üzerine kafa yormalı ve kriptoları incelemelidir. Banco Azteca’da finansal özgürlüğü desteklemek için Bitcoin sunmak istiyor. Bunun üzerine yoğun şekilde çalışmaya devam ediyoruz”

Sektörün en zengin isimlerinden biri olan Ricardo Salinas Pliego, aynı zamanda diğer kripto para birimleri hakkında da bazı yorumlar yaptı. Dogecoin gibi şaka coinlere karşı son derece mesafeli bir tutum takınan SAlinas, fayda üreten ve kapsamlı projesi olan kripto paraları tercih etmesiyle biliniyor. Bir takipçisine DOGE yatırımından ötürü “Dogecoin ile fakir kalacaksın” tarzında yorum yapan Ricardo Salinas Pliego günlerce konuşulmuştu.

Banco Azteca’dan BTC Hamlesi

kripto iddaası

Meksika’nın en büyük bankalarından olan Banco Azteca yaklaşık 9 yıldır finans sektöründe hizmet vermesiyle tanınıyor. Brezilya, El Salvador, Honduras, Guatemala, Panama ve Peru’da faaliyetlerini sürdüren banka Grupo Salinas şirketleri arasında yer alıyor. Meksika hükümetinin gerekli regülasyonları hazırladıktan sonra Banco Azteca Bitcoin hizmetleri vermeye başlayacak.