• BITCOIN/TL
  2156813,653
  % 1,06
 • ETHEREUM/TL
  99875
  % 2,41
 • RIPPLE/TL
  16.84
  % 0,21
 • BITCOIN CASH/TL
  15657.7,576
  % 3,75
 • LITECOIN/TL
  2719
  % 1,05
 • COSMOS HUB/TL
  279.24
  % 0,05
 • CARDANO/TL
  15.49
  % 0,74
 • TETHER/TL
  32.22
  % -0,19

Ünlü Analiste Göre BTC Yükselişe Hazır

Ünlü Analiste Göre BTC Yükselişe Hazır

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun süredir bir düşüş ve durgunluk eğiliminde seyrediyor. Geçtiğimiz ayın başlarında üst üste rekor tazeleyen Bitcoin, daha sonra sert düşüşlerle karşılaştı. BTC Kasım ayı başlarında ABD’deki enflasyon verilerinin beklenenden çok yüksek açıklanması BTC’nin rekora ulaşmasında çok etkili olmuştu. Aralık ayında da ABD’deki enflasyon verileri beklenenden yüksek geldi ancak bu kez BTC beklenen değer artışlarını gösteremedi. Bitcoin ve altcoinlerdeki düşüş eğilimi devam ederken, ünlü kripto para analisti ve trader “Credible”, Bitcoin için umutlu bir senaryoyu paylaştı. Ünlü analiste göre Bitcoin bu düşüş eğiliminden kurtulup yeni rekor seviyelerine ulaşacak ancak bu süreçte BTC bir kez daha düşük seviyeleri görebilir.

Analiste Göre BTC Sıçramaya Hazır

altcoin rekor

Ünlü kripto para analisti ve trader Credible, Twitter üzerinden 280 binden fazla takipçisine yönelik analiz ve tahminlerini paylaştı. Bitcoin’in bir sıçramaya hazır olduğunu ifade eden analist, toparlanmanın düz bir çizgide olmayacağını düşündüğünü ifade etti. Konuya ilişkin olarak Credible “Aradığım en düşük noktalarımızın süpürülmesi var. Düşükler süpürüldü ve Bitfinex teklifleri 45 bin dolara ulaştı. Şimdi ise 55 bin dolar ve daha fazlasına kadar olan rahatlamamız için açık olduğumuzu düşünün” ifadelerine yer verdi.

Credible 42 Bin Dolar ile 30 Bin Dolar Aralığını İşaret Ediyor

Analiste göre Bitcoin uzun vadede yükseliş eğilimi sinyalleri veriyor ancak analiste göre BTC önemli bir düzeltme daha yaşamadan önce bir kez daha 55 bin dolar seviyesini görecek. Analist konuya ilişkin olarak “Bu fikirde bir güncelleme yapalım. Önümüzdeki ya da bir veya iki hafta içinde biraz rahatlama göreceğimizi ancak daha sonra düz yapımızı tamamlamak için 42 bin doların altında ancak 30 bin doların üzerinde bir salınım daha yaşayacağımızı düşünüyorum.” sözlerini dile getirdi.

Analiste Göre 100 Bin Dolar Seviyesi Görülecek

yatirim coinleri hangileri

Popüler analist Credible’a göre Bitcoin Temmuz 2022 dönemine kadar 100 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacak. Ancak analist bu sıçrama öncesi Bitcoin’in 40 bin dolar altındaki bir hareketi ile dördüncü dalgayı da tamamlayacağını düşünüyor. Yazım sırasında Bitcoin 46 bin 343 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık %2 oranda bir geri çekilme yaşadı.