• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ünlü Analist: Bitcoin 2022’de 150 Bin Dolar Olabilir!

Ünlü Analist: Bitcoin 2022’de 150 Bin Dolar Olabilir!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettikleri Immortal adlı anonim analist, Bitcoin ve Ethereum’un devasa artışlar yapabileceğini düşünüyor. Bu konu hakkında fiyat tahminlerini de veren analist detaylara dikkat çekti.

Ünlü anonim analist Immortal, Bitcoin’in ve Ethereum’un 2021 yıl sonunda oldukça iyi bir artışı tabloya alabilecekleri ifade ediyor. Analiste göre, güçlü bir ralli başlayabilir. Ethereum’un kısa vade içinde yeni yükseliş hareketleri ise 4.203 dolara ilerlemek amacıyla yola çıkabileceğini açıklayan Immortal, BTC ve ETH için konsolidasyonların kısa zamanda sona erebileceğin altını çizdi. Fiyatlar ve trendler için yükselişe çevrilme döneminin başlayabileceğini iddia etti.

Immortal’a Göre Kripto Paraların Değerlenme Potansiyeli Ne?

btc nedir

Immortal takma adını kullanan ve Twitter’da 56.100 takipçinin yakından takip ettiği analist, kripto paraların 2021 sonuna doğru %70 oranında değerlenme potansiyeli taşıdıklarını açıkladı. Analiste göre Bitcoin bir kez daha tüm zamanların rekorunu kırabilir.

Analist, 2021 senesi Kasım ayında Bitcoin’in yeni rekor fiyatını grafiğe yansıtabileceğini düşünüyor. Oma göre meteorolik olarak değer kazanımına gidecek Bitcoin, Kasım ayında 80 bin dolarlık fiyata ulaşabilir. Analist Bitcoin’in 2020 sene başında gündeme aldığı grafikte 7 bin dolardan 10 bin dolara yükseliş yaptığı bir aralığın olduğunu belirtti. Bu alandaki hareketler gelişirken oluşan grafik modelin 2021 senesi Ağustosunda da gündemde olduklarını iddia etti. Bu yüzden kısa vadede benzer artışları beklediğini açıkladı.

Bitcoin İçin Immortal’dan Fiyat Tahmini!

Bitcoin’in verilerini uzun vadeli olarak inceleme altına alan Immortal, Bitcoin’in yeni rallisindeki patlama döngüsünün eski fiyat artış dönemlerinden çok daha uzun sürebileceğini belirtti. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettikleri anonim analist, 2022 senesine geldiğimizde Bitcoin fiyatının ilk yarı bitmeden 150 bin dolar seviyesini görebileceğini açıklıyor.

Immortal bir konu hakkında ise tüm takipçilerini uyardı. Ona göre yeni rekor seviye tabloya geldikten sonra ise %80 oranına varan hızlı bir düşüş devreye girebilir. Yani analist BTC’nin 2022’de 150 bin doları görebileceğini ardından düşüş ile yeniden 30 bin dolar alanına kadar hareket edebileceğini savunuyor.

Bitcoin Fiyatında Artış Gündemde!

bitcoin fiyatlari

Anonim analist Bitcoin için 4 senelik döngülerin oluştuğundan söz etti. 2022 ilk yarısı içinde 150 dolar olmasını beklediği Bitcoin’in yanında Ethereum’unda değer kazanımı yapabileceğini açıkladı. Bitcoin geride bıraktığımız haftalarda 29 bin dolarlık alandan dahi işlem gördü. 30 bin dolar ve 40 bin dolar bant aralığında sıklıkla dalgalanma yapan BTC, 42 bin dolarlık direnç alanına ise yenik düşerek 38 bin dolar seviyesine tekrar düşüş yapmıştı.

5 Ağustosta ise çarpıcı bir gelişme ile değer kazanımı tabloya geldi. Saat 10:09 olduğunda Bitcoin % 3.18 oranındaki değer kazanımı üzerinden 39.036 dolarlık fiyatı tabloya aldı. 38 bin doları aşan BTC yatırımcılarına umut verdi.