• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Twitter CEO’su BTC Madenciliği İçin “Mükemmel” Olanı Arıyor

Twitter CEO’su BTC Madenciliği İçin “Mükemmel” Olanı Arıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde oldukça pozitif günler geçiriyor. Piyasalarda Bitcoin ve genel anlamda kripto paralar adına olumlu bir beklenti havası oluşmuş durumda. Bu durum, Ekim ayının gelmesiyle birlikte görülmeye başladı. Birçok sektör yorumcusu ve uzman isim, Ekim ayında kripto para piyasalarının, Eylül ayına göre daha hareketli geçeceğini tahmin ediyordu. Eylül ayının nispeten durgun geçmesinin ardından hızlı başlayan Ekim ayı, bu öngörüleri doğrular şekilde artışlara sahne olmaya başladı. Gelen değer artışları yine ilk olarak Bitcoin’de kendisini gösterirken, Cuma akşamında Bitcoin ve genel anlamda kripto para piyasaları adına peş peşe olumlu haberler geldi. Gelen haberler ile BTC ATH bölgesine adım adım yaklaşmaya başladı.

Twitter ve Square CEO’sundan BTC Madenciliği Paylaşımı

bitcoin fiyatlari

Twitter ve Square şirketlerinin CEO’su Jack Dorsey, uzun zamandır Bitcoin’e verdiği desteklerle biliniyor. Her fırsatta Bitcoin’e duyduğu güveni ve verdiği desteği gösteren Dorsey, daha önce yaptığı bir açıklamasında hayatının sonuna kadar BTC için çalışabileceğini dile getirmişti. Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Dorsey, 15 Ekim akşamında çok önemli bir duyuru yayınladı. Dorsey’in yayınlamış olduğu bu duyuruya göre küresel çapta büyük bir Bitcoin madencilik hizmeti verilecek. Açık kaynak konusundaki titizliği ile bilinen Dorsey, bu hizmeti de aynı şekilde sunmak istiyor. Jack Dorsey, bu hizmet için de tıpkı donanım cüzdan projesinde olduğu gibi insanların fikirlerini de almak istiyor.

Jack Dorsey’in 5 Soru ve Görüşü

Jack Dorsey, yaptığı duyurusunda küresel çapta bireyler ve işletmeler adına açık kaynak bir Bitcoin madencilik sistemi oluşturma fikirlerinin olduğunu dile getirdi. Bunu açık kaynak modeline uygun şekilde yapmak istediklerini ifade eden Dorsey, bu konuda bazı sorularını ve fikrilerini takipçilerine sorarak fikir aldı. Dorsey’in söz konusu paylaşımından satırbaşları şöyle:

 • Bitcoin madenciliği, merkezileşmeye yönelmemek için daha fazla insan, şirket tarafından yapılmalıdır. Bitcoin merkezileşmekten ne kadar uzaklaşırsa o kadar esnek olur.
 • Bitcoin madenciliği daha çevreci kaynaklar kullanılmalıdır. Verimli ve temiz enerji kullanımını tercih etmek; Bitcoin’in ekonomisi, etkisi ve ölçeklenebilirliği için harikadır.
 • Donanım, yazılım, ürünleştirme ve dağıtımı göz önünde bulundurmak, zincirdeki tek bir teknolojiyi geliştirmeye karşı son müşteriye teslim etme sorumluluğunu da getirir. Bunu sadece bir sistem olarak görmek, erişilebilirliği arttırır mı?
 • Bitcoin madenciliği, bir ekipmanı gir güç kaynağına takmak kadar kolay olmalıdır. Madencilik şimdilik herkes için erişilebilir değil.
 • Neden daha fazla şirket bunu yapmıyor?

Dorsey, Toplulukların Görüşlerini Almak İstiyor

bitcoin fiyatlari

Jack Dorsey’in sorular ve fikir paylaşımları eşliğinde sunduğu bu yeni ürün fikri, topluluğun fikirleri ile şekillenecek. Dorsey, Bitcoin madenciliği hakkında 5 önemli soru ve görüş paylaşarak bu konuyu kripto para topluluklarının gündemine getirdi. Dorsey, insanların bu konuyla ilgili tartışarak farklı fikirleri sunmalarını istedi ve ekibinden birini, bu tartışma ortamını takip etmesi için görevlendirdi. Topluluktan gelecek olan fikirler eşliğinde en iyi ürün geliştirilmeye çalışılacak.