• BITCOIN/TL
  2184507,677
  % 0,82
 • ETHEREUM/TL
  118663
  % 1,66
 • RIPPLE/TL
  16.02
  % -0,21
 • BITCOIN CASH/TL
  14040.9,304
  % -0,15
 • LITECOIN/TL
  2586.16
  % -0,23
 • COSMOS HUB/TL
  236.58
  % 1,16
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 0,77
 • TETHER/TL
  32.77
  % 0,16

Tecrübeli Analist Bitcoin Konusunda Tüm Yatırımcıları Uyardı

Tecrübeli Analist Bitcoin Konusunda Tüm Yatırımcıları Uyardı

En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatının geleceği merak konusu oldu. Yatırımcılar BTC fiyatında yükseliş trendinin devam edip etmeyeceğini merak ederken usta analistler de önemli paylaşımlar yapmaya başladı. Kripto para sektöründe son düşüş hareketlerinin geçici olduğunu iddia eden analistler arasında yer alan Tyler Swope, tüm Bitcoin yatırımcılarına dikkatli olmaları uyarısında bulundu. Geniş bir kripto para yatırımcısı takipçisine sahip olan analistin bu görüşleri dikkatlerden kaçmazken, kripto para basınında da geniş yankı yaptı.

Kripto para yatırımcılarının takip ettiği Chico Crypto kanalından paylaşımlar yapmaya devam eden uzman analist Tyler Swope, önemli uyarılarda bulundu. Takipçilerine dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatan analist Bitcoin için çok büyük bir yükseliş beklediğini söyledi. Geçtiğimiz hafta 42 bin 50 dolar seviyelerinde tutunamayan BTC fiyatı, 37 bin 500 dolardan tepki alarak 47 bin dolara kadar yükseldi. BTC fiyatında gidişatın hangi yöne olacağı merak konusu haline gelmişken Tyler Swope yatırımcıları uyardı.

BTC Yatırımcıları Dikkatli Olmalı

bitcoin ureticileri

Hafta başından bu yana devam eden Bitcoin fiyatındaki yükselişte yüzde 22 oranında değer artışı görüldü. Son dönemde en yüksek seviyesine ulaşan BTC fiyatı 47 bin dolar direncine dayandıktan sonra hareketli ortalamanın altına çekildi. Ünlü analist Tyler Swope, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında Mayıs ayından bu yana BTC’de ilk defa bu kadar hareketlilik görüldüğünü vurguladı. Ünlü analist, lider kripto para biriminin fiyatında yükseliş trendinin devam edeceğine inandığını söyledi.

Tether’dan 1 Milyar Dolarlık Giriş

Önemli bir detaya değinerek yatırımcıları uyaran Tyler Swope, Tetherin 1 milyar dolar değerinde stablecoini piyasaya sürdüğünü vurguladı. Deneyimli kripto para analisti bu tarz girişlerin genellikle büyük yükselişler öncesinde olduğunu Bitcoin yatırımcılarına söyleyerek dikkatli olmalarını istedi.

Kripto para piyasasının en büyük stablecoin üreticisi Tether (USDT) şirketinden piyasadaki rezervler ile ilgili yakın zamanda bir açıklama gelmişti. Bastığı kripto paraların karşılığında 6.2 milyar dolar nakit ve banka mevduatı tuttuğunu açıklayan Tether, kalan kısmı da açıklayarak şeffaflığa önem verdiğini gösterdi. Buna göre Tether kalan kısımda, rezerv repo, bonolar, teminatlı krediler, kurumsal tahviller, fonlar, kıymetli madenler ve dijital varlıklar saklıyor.

USDC Rekabeti Piyasayı Hareketlendirebilir

bitcoin satis

Tyler Swope büyük rallinin devam etmesi için ikinci sebebe değindi ve kripto para yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Popüler analist, USDC kurucusu Circle rezerv dijital para bankası açacağını duyurunca bu habere dikkat çekti. Bilindiği üzere Circles CEO’su gelecekte toplam dolaşımız yüz milyarlarca dolara ulaşacağını söylemişti.

Bu şirketin en büyük hedefi ise trilyonlarca dolar büyüklüğe ulaşacak piyasalarda güçlü bir pay almak olarak açıklandı. Deneyimli analist bu doğrultuda yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı: “USDC gibi stablecoinler uzun zamandır kripto ekonomisinin önemli bir parçası oldu. Kripto para yatırımcılarına büyük kolaylık sağlayan stablecoinler aynı zamanda yeni nesil bankacılığa da öncülük ediyor”