• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Square: Bitcoin Yatırım Stratejimizi Değiştirmeyeceğiz!

Square: Bitcoin Yatırım Stratejimizi Değiştirmeyeceğiz!

Jack Dorsey liderliğinde olan dijital ödeme şirketi Square, Bitcoin’e yatırım stratejilerinde yer vermeye devam edeceklerini açıkladı. Şirket sözcüsü konu hakkında konuşarak, BTC ile ilgili kararların değişmediğini vurguladı.

Jack Dorsey liderliğindeki Square şirketi, BTC ile yatırım yapmaya devam edeceğini belirtti. Diğer yandan kısa süre önce Financial News gazetesine konuşan Square CFO’su Amrite Ahuja ise daha farklı açıklamalarda bulunmuştu. Bu durumda şirketten gelen açıklamalar birbiri ile çelişti.

Square CFO’su İle Şirket Sözcüsü İfadeleri Çelişti

coinbase nedir

Ahuja Londra merkezli olarak yapılan bir yayın sırasında, daha fazla BTC satın almak için bir karar vermediklerini belirtmişti. Yatırıma devam hakkında ve BTC hakkında öğrenilmesi gereken pek çok fırsat konusu olduğunu ifade etmişti. Ancak şirketin sözcüsü ise Bticoin yatırım planlarının değişmediğini ilerleyen dönemlerde yatırıma devam edileceğini açıkladı.

220 Milyon Dolar BTC Yatırımı

Square şirketi 41 milyon dolar değerinde BTC alarak toplamda 220 milyon dolarlık Bitcoin varlığına sahip oldu. Twitter CEO’se olarak da tanınan Jack Dorsey’in yönettiği şirket geride kalan sonbahar döneminde ilk BTC satın alımını açıklayarak, kurumsal şirketlerin BTC’yi benimsemelerine katkı sunmuştu.

Dorsey Kripto Parayı Destekliyor!

Dorsey genel anlamada kripto para sektörünü destekleyen öncülerden biri olmayı hep başarmıştı. Hatta Twitter’a merkeziyetsiz yetenekler ekleme amacının olduğunu da açıklamıştı. Ahuja, şirketin BTC varlıklarının elde tutulan nakit paranın %5’i kadar olduğunu belirtti. Dorsey ise BTC’yi yorumlarken onun yenilenebilir enerjiyi desteklediğinden söz etti. Bu konu kripto para dünyasında sürekli tartışılan konular arasında yer alıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre BTC oldukça fazla enerji tüketimi yapan bir kripto para birimi ve bu yüzden onu ödeme aracı olmaktan çıkarmayı seçiyor. Dorsey ise BTC ile yatırıma devam edeceklerini ve onun yenilenebilir enerjiyi teşvik ettiğini açıklıyor.

BTC’de Son Durum ve Gelecekte Neler Olabilir?

Square şirketinin şuan sahip olduğu duruş değerlendirildiğinde Bitcoin’i destekledikleri görülüyor. Elon Musk bu hafta başından beri BTC eleştirilerini getirirken Dorsey ise BTC’ye hala iyimser yaklaşıyor. Şirketten gelen pozitif açıklamalar ardından Bitcoin fiyatlarına bir nebze olsa da yükseliş desteği gelebileceği analistlerce belirtildi.

15 Mayıs 2021’de saatler 10:31’i gösterirken BTC fiyatı 48.880 dolar seviyesine gerileme yaşadı. Tabloya %2.02’lik değer kaybını aldı. Sabah saatlerinde ise bu bandın üzerinde yer alıyordu. Analistler Tesla açıklamaları ve Elon Musk eleştirileri ardından düşüş trendinin etkili olduğunu belirttiler. Ancak Square gibi şirketlerin yatırma devam etmeleri ile trendin orta vadede kırılabileceğini düşünüyorlar.