• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Senatörden Bitcoin Madencilerine Davet Geldi!

bitcoin nedir

Muhafazakar Cumhuriyetçi Senatör Lummis, Bitcoin madencilerini Wyoming eyaletine davet etti. Röportajda bu davetini gerçekleştiren Lummis, CNBC’de Bitcoin’in enerji kaynaklarının %40’ını kullanma yeteneğine sıcak baktığını açıkladı.

Anakara Çin’de bu Mayıs ayında Bitcoin madenciliğinin ve kullanımının yasaklanması kripto dünyası gündemine bomba gibi düşmüştü. Şimdi ise eyaletlerden biri olan Wyoming’e madencilerin davet edildiği gündeme yansıyor. Cumhuriyetçi Senatör Lummis daveti yapıp, Bitcoin’i çevresine yararlı olan muhteşem bir icat olarak gördüğünü açıkladı.

Senatör El Salvador’u Destekliyor!

bitcoin nedir

Senatör, Bitcoin’i yasal hale getirmek için bir yasa çıkaran El Salvador’u da destekledi. ABD’de çalışan ve El Salvadordaki akrabalarına para gönderen kişilerin de BTC transfer sayesinde artık bunu daha masrafsız bir şekilde yapabileceklerini ifade etti. İşlem ücretlerini büyük ölçüde azaltan Bitcoin’in sınır ötesine transferlerde kullanımını oldukça avantajlı bulduğunu belirtti.

Bitcoin kullanarak madencilik yapma ve ödeme sistemlerinde Bitcoin’i kullanma fikirlerini destekleyen senatör Lummis, Teksas valisi Greg Abott ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in ve diğer kripto para yanlısı milletvekillerin görüşlerine katıldığını açıkladı. Senatör Bitcoin madenciliğinin alım-satım işlemlerinden çok daha risksiz ve verimli olduğunu düşünüyor. Bu yüzden kripto para yatırım tehlikelerinden korunmak için yatırımın yanında madenciliğinde gerekli olduğunu belirtti.

Madencilerin Yeni Durağı Neresi?

Çin’in ana kadarda madenciliği yasaklaması arsından madencilerin Teksas gibi yerlere yerleşmek için başlattıkları madenci görünün yeni duraklarından birinin ise Wyoming eyaleti olması bekleniyor. Gemini’de eskiden mühendis olarak görev almış olan Brandon Arvanagh, daha fazla madenci koruyucu eyaletin ortaya çıkması ardından birkaç ay içinde değişimlerin yaşanabileceğini belirtti. Çin’den ABD’ye gelen madenciler ile birlikte sürdürülebilir, devasa endüstrinin oluşabileceğini düşünüyor.

Uzmanlar Bitcoin’in zayıf ellerden güçlü ellere geçiş yaptığını konuşuyorlar. Brandon Arvanagh ise açıklamasında,“Bitcoin zayıf ellerden güçlü ellere geçiyor. Bitcoin ağıda aynı bu şekilde çürük karmalardan daha güçlü karalara geçiş üzerine kurulmuştur. Hashrate, madencilik çiftlikleri, eyaletlerin hakları ve silahları ile güvence altına alındığı için Çin’den ayrılıyor. Sevinin.“ dedi.

BTC Fiyatında Son Durum!

bitcoin nedir

4 Temmuzda Bitcoin %2.93 oranında değer kazanımı ile 35.510 dolarlık fiyata çıkış yapmayı başardı. Son hafta içinde 32 bin ve 33 bin dolar bandında seyreden fiyatlar tablodayken yatırımcılar 35 bin dolarlık psikolojik fiyatın üzerine çıkışı bekliyorlardı. 4 Haziranda bu gerçekleşti ve 35 bin dolarlık direncin 506 dolar üzerinden bir fiyat ile BTC yatırımcılarını sevindirdi.  5 Temmuzda ise BTC saatler 09:30’u gösterdiğinde tekrar %2.56 değer kaybı yaparak 34.2288 dolardan işlem gördü.