• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Saylor: Çin Milyon Dolarlık BTC Hatası Yaptı! BTC Artacak!

Saylor: Çin Milyon Dolarlık BTC Hatası Yaptı! BTC Artacak!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı kısıtlamanın trilyon dolar değerinde bir hata olduğunu açıkladı. Saylor, bu kısıtlamalar ardından iki veya üç kat daha pahalı şekilde Bitcoin almak zorunda kalacaklarını ifade etti.

Rezervinde 105.085 tane BTC bulunduran MicroStrategy’nin CEO’su Saylor, katıldığı Bloomberg yayınında BTC fiyatında meydana gelen değer kaybının büyük ölçüde Çin’deki kısıtlamalara bağlı olduğunu açıkladı. Saylor, fiyatta kısa vadede ortaya çıkan bu düşüşlerden korkmadığını ve bunların geçici olduğunu belirtti.

Saylor Çin Hakkında Konuştu!

Saylor’a göre Çin Bitcoin pazarında sadece tek başına %50’lik bir para sahip. Madencilik sektöründen ise 1 senede 10 milyar dolara yakın bir gelir sağlıyor. Saylor, Çin’in aldığı madenci üretimlerini kısıtlama kararının sadece kendisine zarar vereceğini ifade etti. Bu konuda açıklama yaparken,“ Bu, Bitcoin büyüme oranı düştüğünde trilyon dolarlık bir hata haline gelecek.“ dedi.

Çin, 2021 senesi Mayıs ayının ikinci yarısında kripto para madenciliğine yönelik çok daha sıkı kararalar alacağını açıkça duyurmuştu. Xinjiang Sichuan gibi madencilik sektörü için en önemli olan alanlarda madencilik gerçekleştiren kuruluşlar o tarihten beri sürekli değişen kısıtlamalara maruz kalıyorlar. Bazı madencilerin ise Teksas’a göç etmeye başladıkları gündeme geldi. Diğer bir kısım madencinin ise kısıtlamalar yüzünden ellerinde yer alan Bitcoinleri satmak zorunda kaldıkları gündeme yansıdı.

Saylor BTC Düşüşünü Fırsat Olarak Gördü!

bitcoin fiyat

Bitcoin madencilerin zorunlu olarak ellerindeki Bitcoinlerini sattıklarını belirten Saylor, sözlerine devam ederken,“ Bu, Batılı yatırımcılar için bir fırsat oldu. Bizin gibi 30.000 küsür dolar seviyelerinden BTC alımı yapabilen bir çok şirket oldu. Düşüş bir kayıp değil alım avantaj. Eğer Çin’deki göç başlamasaydı bu fiyattan geniş bir BTC alımı yapma şansı elde edemezdik. Bunun iki üç katından alım yapardık.“ dedi.

Sayor BTC Alım Miktarını Açıkladı!

dunya bankasi nedir

MicroStrategy, 21 Haziran tarihinde gerçekleştirdiği duyuruda tanesi yaklaşık 37.617 dolardan olmak üzere 13.005 BTC satın aldığını açıkladı. Bitcoin fiyatındaki kısa vadeli düşüler yerine uzan vadeli kazanımlara odaklandıklarını ifade eden şirket, Bitcoin’in teknolojisine inandıklarını belirtti.

Bu konu hakkında açıklama gerçekleştirilirken,“ Altının, gayrimenkulün değerini emen Bitcoin, önümüzdeki 10 sene içinde 5 milyar insanın akıllı telefonları üzerinden kullandığı bir mülk haline gelecek. Bunun için büyük ölçüde Blockchain’in kullanılacağına ve onun teknolojisine inanıyoruz dedi.“

Bitcoin’in birkaç sene sonraki fiyatının şimdiki fiyatından çok daha yüksek olacağını savunan Saylor, 3.5 milyar dolarlık BTC’ye sahip olduğunu ve %20 fiyat yükselişinde dahi kazanç sağlayacağını açıkladı.