• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Popüler Analistten Yatırımcıları Rahatlatan Tahmin

Popüler Analistten Yatırımcıları Rahatlatan Tahmin

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayında 55 bin dolar seviyesinden başlattığı düşüşlerde 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Piyasadaki bu büyük geri çekilmede, neredeyse tüm altcoinler de benzer şekilde değer kayıplarıyla karşılaştı. Daha sonra BTC, Haziran ayını da düşüş eğiliminde geçirdi. 14 Haziran tarihinde bir kez 41 bin dolar seviyesini test eden BTC, daha sonra 22 Haziran tarihinde 28 bin 800 dolara kadar geriledi. Bu geri çekilmelerin ardından Temmuz ayı da düşüş eğiliminde geçerken Temmuz sonlarında BTC yükselişe geçmeye başladı ve toparlanma evresine girdi. Ağustos genelini toparlanmalarla geçiren BTC, güçlü başladığı Eylül ayında, bu kez de 7 Eylül tarihinde sert düşüşler yaşayarak yatırımcıları endişelendirdi.

BTC Dakikalar İçinde Sert Değerler Kaybetti

bitcoin fiyatlari

BTC güçlü başladığı Eylül ayında, bir kez daha 52 bin dolar seviyesini gördü. Gelen bu yükselişin ardından birçok analist ve yatırımcı, boğa koşusunun devam edeceğini ve BTC ile birlikte altcoin piyasasının da yukarı yönlü ciddi hareketlere başlayacağını tahmin etmişti. Ancak 7 Eylül tarihinde BTC, 52 bin dolar seviyesinden başlattığı düşüşlerde hızla 42 bin dolar bandına kadar geriledi. Dakikalar içinde gelen bu düşüş sonrası piyasada haliyle bir panik havası oluştu. Ancak BTC daha sonra bu düşüşü frenledi ve yeniden 45 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Gelen düşüş sonrası, kripto para piyasalarının popüler analistlerinden Credible Crypto, yatırımcılara endişelenmemeleri gerektiğini ve altcoinlerin alım fırsatı sunduğunu ifade etti.

Analist, Haziran Ayındaki Tahmininde Başarılı Oldu

Credible Crypto, daha önce Bitcoin fiyatı ile ilgili yaptığı birçok analizinde başarılı tahminlerde bulunmuştu. Örneğin Haziran ayında piyasa genelinde düşüş eğilimi görülürken Credible Crypto, Bitcoin’in dik bir düzeltmeden önce 50 bin dolar seviyesini göreceğini iddia etmişti. Ünlü analistin ortaya koyduğu bu tahmin, 7 Eylül tarihinde gelen düşüşlerde tam da belirttiği gibi gerçekleşti. Twitter üzerinden yeni analizlerini paylaşan ünlü analist, yeni tahminlerinde de daha önce başarılı olduğu bu tahminine yer verdi. Yeni tahminlerinde bir de grafikten yararlanan analist, BTC’de böyle bir reddedilmeyi beklediklerini, bu nedenle de paniğe gerek olmadığını ifade etti.

Analiste Göre Altcoinler Alım Fırsatı Sundu

xrp coin

Credible Crypto’ya göre beklenen düzeltme geldiği için yatırımcıların endişelenmesine gerek, hatta tam tersine yatırımcılar böyle bir düşüş yaşandığı için rahatlamalı. Öte yandan analist, paylaştığı grafikte buna rağmen bir kez daha bir geri çekilme görülebileceğini ve bunda da BTC’nin 45 bin dolar seviyesine gerileyebileceğini iddia etti. Yine de popüler analist, BTC’den bu düşüş sonrası tekrar 50 bin dolar seviyesine ulaşmasını bekliyor. Ayrıca analist, tüm bunlara ek olarak alım fırsatı sunduğunu iddia ettiği altcoinler listesinde de ilk sıraya XRP’yi koyuyor. “Katliamın en kötüsünün bittiğini düşünüyorum” diyen Credible Crypto’ya göre XRP, bu düşüşlerde alım fırsatı sundu.