• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Popüler Analist BTC’den Yeni Rekor Bekliyor

Popüler Analist BTC’den Yeni Rekor Bekliyor

Kripto para piyasalarında son dönemlerde yukarı yönlü bir hareketlilik bir kez daha kendisini göstermeye başladı. Temmuz ayı sonlarında gelmeye başlayan yükselişler, Ağustos ayı genelinde de kendini gösterdikten sonra geçtiğimiz haftaya Bitcoin (BTC) 50 bin dolar seviyesinin üzerinde giriş yaptı. Bitcoin’in 50 bin dolar barajının üzerini aşması, altcoin piyasasını da hareketlendirdi. Bununla birlikte kripto para piyasalarında genel çerçevede yükseliş eğilimi görüldü. Ancak hafta içinde, Bitcoin’in hafta başında yakaladığı değer artışlarının bir kısmı silinince bu durum altcoinlere de yansıdı ve hafta kapanırken piyasa kızıla büründü. Son günlerde gelmeye başlayan değer kayıpları, yatırımcıları endişelendirirken popüler kripto para analisti Lark Davis, BTC fiyat tahminlerini açıkladı.

Bitcoin Çift Yönlü Dalgalanmaya Devam Ediyor

bitcoin in son fiyati

Son haftada kripto para piyasalarında düşüşler görülüyordu. Ancak 27 Ağustos Cuma günü ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole sempozyumunda açıklamalarda bulununca Bitcoin de tekrar yükselişler gösterdi. Powell, parasal genişlemeyi gevşek tutup, harcama ve yatırımları teşvik etmeyi planladıklarını açıkladı. Bu açıklamayla yönünü yukarı çeviren BTC, yine de son birkaç günde düşüş eğilimine girince, piyasalarda beklenen ralli fikri de birçok yatırımcı tarafından en azından bir süreliğine rafa kaldırıldı. Piyasada BTC’nin düşüş eğilimine girmesiyle birlikte piyasaların popüler analisti Lark Davis de BTC tahminlerini paylaştı. Davis, son günlerdeki düşüşlere rağmen BTC fiyatında ciddi artış görüleceğine inandığını ifade etti. Kripto paraların hızla daha fazla yaygınlaştığını dile getiren Davis, yükseliş beklentisi için gerekçelerini de belirtti.

Davis Kurumsalların GBTC Hamlelerine Dikkat Çekiyor

Lark Davis, ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Morgan Stanley tarafından yapılan açıklamanın, çok ciddi bir ana akım kabulü işareti olduğunu düşünüyor. Davis, Morgan Stanley açıklamasının, daha fazla GBTC alınabileceği yönünde olduğunu savunuyor. Morgan Stanley yakın tarihli bir açıklamasında 6,5 milyon adet Grayscale Bitcoin Trust hissesi aldığını duyurmuştu. Mevcut GBTC fiyatına bakıldığında bankanın aldığı hisselerin toplam değeri 240 milyon dolara denk geliyor. ABD’de en fazla GBTC hissesine sahip olan şirket, yaklaşık 9 milyon hissesi ile ARK Investment Management şirketidir. Morgan Stanley, aldığı GBTC hisseleri ile bu listede 2. sıraya yerleşti.

Davis BTC’den Yeni Bir ATH Bekliyor

Bullish borsasi

Analist Lark Davis de gelen bu açıklamaların, kurumsal iştahının arttığını gösteren işaretler olduğunu iddia ediyor. Davis’e göre bu nedenle BTC yukarı yönlü hareketlerini sürdürecek ve kısa vadede tekrar 50 bin dolar barajını aşacak. Lark Davis, bu aşamadan sonra ise Bitcoin’in yeni bir ATH göreceğini düşünüyor. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesini 14 Nisan tarihinde 64 bin 890 dolar seviyesinde görmüştü. Ancak daha sonra Mayıs ayında gelen çöküşle birlikte BTC 30 bin dolar seviyesine kadar çekilmişti. BTC’nin Nisan ayından sonra da rallisine devam edeceği bekleniyordu ancak düşüş sonrası BTC ağır bir darbe aldı.