• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

PayPal Bitcoin Hacmi Rekor Yaptı!300 Milyon Dolar!

PayPal Bitcoin Hacmi Rekor Yaptı!300 Milyon Dolar!

İtBit’in verilerine göre, PayPal’ın BTC hacmi 300 milyon doların üzerinde yeni bir rekora yükseldi. Hacim, Ocak ayında kayda geçen 240 milyon dolar seviyesindeki zirveyi yenden geçmeyi başardı.

İtBit’in verilene göre, PayPal’ın Bitcoin hacmi yeni bir rekoru kırarak 300 milyon dolar seviyesine ulaştı. 240 milyon dolarlık önceki rekoru geride bırakan yeni hacim, günlük bazda ise 80 milyon dolarlık kısımlardan oluşuyor. Artış, geçen hafta Bitcoin’in kısa süre içinde 30 bin dolara ulaştığı sırada yaşandı. Bu da yatırımcıların Bitcoin’i dipten satın almayı tercih ettiklerini gösteriyor. Bu önemli hacimlerin PayPal üzerinde kayda geçmesi onun rakibi olan Apple Pay’ide işlemlere dahil olma ihtimalini düşünmeye itiyor.

Apple’dan Çarpıcı İş İlanı!

bitcoin

Apple, alternatif ödemeler bölümünde üst düzey bir rol için iş ilanı verdi. Bu ilanda ise dijital cüzdanlar, BNPL, hızlı ödeme, kripto para birimi gibi alanlarda en az 5 yıl deneyime sahip uzmanları aradığını belirtti.

Bu ise ortalama 400 milyon kullanıcının Bitcoin almasına veya satmasına olanak sağlayabilecek bir projeyi gündeme getirebilir. Apple, Bitcoin ile ödemelere izin verdiği anda ise BTC fiyatlarında hızlı bir artış beklentisinin oluşacağı açıklandı. Bu iş ilanı Apple’ın kripto para dünyasına giriş yapmak istediğini düşündüren spekülasyonlara yol açtı.

Apple 10 Senedir Suskun!

Apple, Bitcoin’in icadından buyan toplam 10 senede kripto paralar hakkında hiç açıklama yapmadı. Bu sektöre yönelik her hangi bir atılım gerçekleştirmedi. Ancak verdiği bu son ilan belirli söylentilerin yayılmasına sebep oldu. Silikon vadisi devinin, kripto paralara mesafeli yaklaşımını değiştirip değiştirmediği merak konusu haline geldi.

Analistler BTC’nin Durumunu Değerlendirdi!

btc

Bilindiği gibi Tesal Bitcoin’i ödeme aracı olmaktan çıkardı. Ancak bunun ardından Bitcoin ile ödeme alacağını açıklayan yeni şirketler kafileye eklendi. Şimdi ise PayPal’ın Bitcoin ödemeleri ile elde ettiği başarı gündeme açıkça yansıyor.

Hemen ardından Apple’dan gelen bu kritik ilan Apple’ın yaklaşımının merak edilmesine yol açıyor. Analistler Bitcoin için yeni bir dönemin bu ay ardından başlayabileceğini belirttiler. Genel piyasa değer kayıplarının sonsuza dek süremeyeceğini bunun kripto para mantığına ters olduğunu belirtiyorlar.

Analistlere göre BTC şuanda bir düzeltme dönemi içinde yer alıyor. Eğer 36 bin dolarlık fiyata çıkış sağlayabilirse, önümüzdeki hafta bazında 38 bin dolarlık fiyatlara ilerlemek için tekrar ivme kazanabilir. Kötü bir senaryoda ise BTC eğer 35 bin dolar altına inerse 34 bin dolara hareket başlayabilir.