• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

MicroStrategy Bitcoin Alımını Yükseltiyor! BTC Artışta!

MicroStrategy Bitcoin Alımını Yükseltiyor! BTC Artışta!

Kurumsal yazılım şirketi MicroStrategy, kurumsal tahvil satışlarında artışa gitme kararı verdi. Şirketin CEO’su olan Michael Saylor daha önce tahvil satacağını ve ardından yüklü miktarda Bitcoin satın alacağını açıklamıştı.

Ünlü CEO Bitcoin alımını ise 400 milyon dolarlık tahvil satışı bazında yapacağını belirtmişti. Yakın dönemde ise Bitcoin 31 bin dolara kadar iniş yaptığından bu dip fiyatı fırsat olarak değerlendireceğini ve alımı yükseltebileceğini açıklamıştı. Yeni açıklaması ile Bitcoin satın alımını 500 milyon dolara kadar çıkaracağını belirtti. Şirket Bitcoin değer kayıplarını bir zarar değil bir fırsat olarak görüyor. Amaçlanan en uygun fiyattan satın alımı gerçekleştirmek.

Şirket Bitcoin’e Güveniyor!

MicroStrategy btc karari

Şirketin elinde şuan zaten 92.079 Bitcoin olduğu biliniyor. Ancak şirket her Bitcoin fiyat düşüşünde daha fazla alım yapma yoluna gidiyor. Buda CEO’nun Bitcoin’e ve topluluğuna güvendiğini gösteriyor. Diğer yandan anonim analistler geçen hafta Bitcoin fiyatlarının tamamen fırsat yaratmak amacı ile kasıtlı satışlar ile düşürüldüğünü ifade etmişlerdi.

Şirket Aslında Zarar Ediyor!

Bloomberg tarafından yayınlan habere göre, Bitcoin’in Mayıs ayından buyana yaşadığı düşüş ile MicroStrategy şirketi toplamda 284 milyon dolarlık zarar etti. Ancak yine de alım yapma hedefleri bulunuyor. Diğer yandan Bitcoin alımı için geniş bir miktar ayıran şirketin hisse değerlerinin de bu durumdan etkilendiği açıklandı. Hisselerinde belirli dönemlerde rekor değerlenme söz konusu olan şirketin, tam anlamı ile zarar etmesinin de bu yüzden mümkün olmadığı aktarıldı.

Bitcoin Bugün Artışa Geçti!

Bitcoin fiyatları bugün oynaklığı öne alıyor. Ancak 9 Haziranda saatler 13:25’i gösterirken %3.78 oranında değer kazanımının yapıldığı görüldü. BTC bu değer kazanımı ile 34.364 dolar seviyesinde fiyatlandı. Piyasa volatilitesine göre her an fiyat değişimi yaşanabilir. Uzmanlar sabah saatlerinde Bitcoin’in El Salvador’da yasal kabul edilmesi ardından artışın gerçekleştiğini belirttiler.

Analistler:Bitcoin’i Yıkmak İçin Çok Geç!

bitcoin fiyati

Dünya geneline bakıldığında Bitcoin’e mesafeli duran veya tam tersi şekilde onu tam anlamı ile benimseyen kurumlar mevcut. Tesla artık onunda ödeme almayacağını açıklarken, MicroStrategy ise her geçen gün düşüşe rağmen Bitcoin alımını yükseltiyor. Uzmanlara göre ile Bitcoin’in liderliğini bitirmek için artık çok geç.

Bu denli genişleyen, ödeme aracı olarak hala kullanılan ve piyasa işlem hacminin büyük kısmını elinde tutan varlığın, ilerleyen senelerde güç kazanabileceğini açıklıyorlar. Uzman analistlere göre önümüzdeki 5 senelik süre içinde Bitcoin liderliğine aday olabilecek daha güçlü bir kripto para bulunması mümkün değil.