• BITCOIN/TL
  2152934,624
  % 1,75
 • ETHEREUM/TL
  99834
  % 5,12
 • RIPPLE/TL
  16.86
  % 1,22
 • BITCOIN CASH/TL
  15455.42,643
  % 7,50
 • LITECOIN/TL
  2701.47
  % 2,03
 • COSMOS HUB/TL
  278.83
  % 1,37
 • CARDANO/TL
  15.56
  % 4,10
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,22

Kraken Analstleri BTC Artış Devamı İçin Gerekli Seviyeyi Açıkladılar!

Kraken Analstleri BTC Artış Devamı İçin Gerekli Seviyeyi Açıkladılar!

Kripto para analistlerine göre Bitcoin son zamanlarında şimdi veya hiçbir zaman mantığında dönemini yaşıyor. Bitcoin 40 bin dolara taşıdığı ralliyi devam ettirebilirse yukarı gidebilir. Eğer 42 binde tekrar kırılma yaşarsa sonuçlar kötü olabilir.

Elon Musk yakın tarihte kullandığı olumlu ifadeler ve Amazon’un kripto para adaptasyonu ile ilgili söylentiler Bitcoin’in %17 oranında artmasına sebep olmuştu. Bloomberg verilerinde göre BTC, Perşembe gününde 40.403 dolar seviyesine kadar çıkış yaptı. Bitcoin 31 Temmuz’da saat 08:34 olduğunda ise %4.03 artışla 41.355 dolara çıktı. 42 bin dolar direnci kırılamamıştı. Ancak bir kesim analist 41 bin dolar üzerinden tutunma olması halinde 42 bin dolarlık direncin tekrar denenebileceğini belirttiler.

Kraken Analistleri 40 Bin Doları Önemsiyorlar!

bitcoin satis

Kripto para borsası Kraken’in analizcileri Bitcoin piyasası için bu haftanın inanılmaz ve oldukça hareketli geçtiğini ifade ettiler. Piyasa havasında ayılardan boğalara geçiş havasının yaşandığını açıkladılar. Ancak analistlere göre BTC’nin daha fazla artışa gidebilmesi için yatırımcıların da BTC’ye güven duyarak alım yapmaları gerekir. Analistlere göre, bu şart ise ancak Bitcoin’in kritik psikolojik düzey olarak görülen 40 bin dolarlık fiyatın üzerinden birkaç gün kalması ardından mümkün olabilir.

Analistler gündeme sundukları notlarda, Bitcoin boğalarının ya hep yada hiç dönemini yaşadıklarının altını çizdiler. Diğer yandan BTC’nin geçmişte 40 bin dolar ile 42 bin dolar arasında olan direnç alanında geçişte zorlandığını hatırlattılar. Bu yüzden boğaların aylardır süren 30 bin dolar ile 42 bin dolar arası sınırlı aktiviteleri kırmak için 40 dolar seviyesini destek haline getirmeleri gerektiği açıklanıyor. Bitcoin fiyatının 2021 senesi bitmeden en yüksek fiyat rekorunu kırma olasılığının boğaların gayretleri ardından mümkün olabileceğini düşünüyorlar.

Clark’tan BTC Dominasına Yönelik Açıklama

bitcoin nedir

Dijital varlık yöneticisi şirket olarak bilinen GlobalBlock’ta görev alan Alexandra Clark, yaptığı açıklamada,“ Son artış ardından toplamda 1 milyar dolar değerinin üzerinde kripto para short pozisyonda likide oldu. Bitcoin’in dominası’da %50 seviyesini aşmaya çok yaklaştı.“ dedi.

CoinMarketCap verilerine göre BTC dominası 30 Temmuz’da %48 seviyelerinde dolandı. JPMorgan’ın kripto para uzmanlarından biri olan Nikolas Panigitzoglou, BTC dominasında %50’yi aşma tepkisi ardından yukarı hareketli momentumun bir sefer daha gelebileceğini ifade etti.

Analistler Çarşamba gününde kripto para piyasası içindeki BTC miktarındaki düşüş ardından, büyük aktörlerin kripto paralarını dış cüzdanlara taşıdıklarını ve bu durumun ise tam bir boğa sinyali olduğunu belirttiler. Ancak analistler BTC’nin önünde hala büyük risklerin de bulunduğunu açıklıyorlar. Bunlardan bir tanesinin ise gündeme gelebilecek olan ağır regülasyonlar olduğu belirtildi.

Senatörden Uyarı!

ABD’li senatörlerden Elizabeth Warren ise bu haftada düşüncelerini açıklayarak, oldukça yüksek volatil değere sahip sektörün tüketicileri korumak için çok daha ciddi kurallar koyması gerektiği konusunda uyarılar yaptı.