• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Kanada Basketbol Ligi Oyuncuları Bitcoin İle Maaş Ödemesi Alacak!

Kanada Elit Basketbol Ligi, Kuzey Amerika’da basketbol oyuncularına Bitcoin ile ödeme yapmayı teklif eden ilk profesyonel spor ligi olarak tarihe geçti. Oyuncular tercih etmeleri halinde programa dahil olarak maaşlarının belirli kısmını BTC olarak alabilecekler.

İlk olarak oyuncular arasında gündeme gelen Bitcoin ile maaş alma konusu, ardından lig tarafından oyunculara teklif edildi. CEBL, oyuncuların Bitcoin ile ödeme alabileceklerini resmen duyurdu. Bu haber Kuzey Amerika Ligi’nin tanınan Kanadalı kripto para birimi platformu Bitbuy ile ortaklık kurması ardından gündeme yansıdı. Lig söz konusu platform üzerinden oyunculara Bitcoin şeklinde bir kısım maaş ödemesi gerçekleştirecek.

Bitbuy ve Lig Ortaklığı BTC Cinsi Maaşı Mümkün Kıldı!

bitcoin nedir

Çok büyük bir lig olmayan Kuzey Amerika Ligi, üçüncü sezon karşılaşmalarına ise 14 Haziran’da başlayacak. CEBL takımları kategorisine imza veren takımların oyuncuları ise bu sezon Bitcoin ile maaş ödemelerini almaya başlayacaklar.

Bitbuy tarafından Kanada dolarına çevrim ardından, maaşların bir kısmı Bitcoin olarak verilecek. Bitbuy şirketinin pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı olan Charlie Aikenhead, firmanın bu projeye imza atmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Açıklama yapan başkan yardımcısı,“Yerli Kanada sporlarını desteklemekten ve bir ilk olan bu Pazar girişimini yapan taraflar olarak projeye dahil olmaktan mutluluk duyuyoruz.“ dedi. Bitbuy aynı zamanda sporculara tazminatları ve uzun vadeli servetleri nasıl koruyabilecekleri konusunda yardımcı olmak için bilgilerde sunmak istediğini belirtti.

Mike Moreale Bitbuy Ortaklığına Değindi!

CEBL tarafından gelen basın açıklamasında ise CEO olan Mike Morreale konuşarak,“Bitbuy ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık, oyuncularımıza olan bağlılığımızı ve işimizi nasıl yürüttüğümüze dair ileriye dönük yaklaşımlarımız ifade ediyor.“ dedi. CEO aynı zamanda bu ligde NBA’de yer almış önemli oyuncularında yer aldığını ve önce oyuncunun kararlarına değer verme yaklaşımını benimsedikleri için tercih edildiklerini belirtti.

CEBL’e göre Bitcoin ile maaş ödeme konusu aslında kripto sektörünü incelemeye alan basketbol oyuncularından esinlenme ile gündeme geldi. NFL’den Russell Okung’un Kuzey Amerika’da BTC ile ödeme alan ilk profesyonel sporcu olması ardından, bu ligdeki diğer oyuncularda taleplerini iletmeye başladılar. Bu yüzden teklifi hayata geçiren lig, artık BTC ile maaş ödemesi yapabilecek.

Gelişme Sonrası Bitcoin Fiyatında Son Durum

bitcoin nedir

Kanada’da bir kez daha gündeme giren BTC, 19 Haziranın ilk saatlerinde değer kaybını tabloya aldı. 35.539 dolarlık fiyattan işlem gördü ve %5.92 oranında değer kaybı içindeydi. Bu sabah saatler 09:52’yi gösterdiğinde ise Bitcoin 35.739 dolarlık fiyatı ile %4.93 değer kaybı içinde yer aldı.