• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

JPMorgan CEO’sundan “Sert” BTC Yorumları

JPMorgan CEO’sundan “Sert” BTC Yorumları

Kripto para piyasalarının son dönemlerde çok ciddi ve öngörülemez şekilde büyüyüp yaygınlaşması ile birlikte, büyük işletmelerin, kurum ve kuruluşların ve hatta ülkelerin kripto para alanına karşı aldığı tavırlar da netleşmeye başladı. Piyasalar yılın ilk aylarında net bir büyüme içerisindeyken, birçok kuruluştan da kripto para alanına yönelik ve ileriye dönük açıklamalar geldi. Piyasalarda net yükselişler, ralliler görülürken bu kuruluşlardan genellikle kripto varlıklara ilişkin yükseliş beklentilerinin olduğu açıklamalar gündeme gelirken, piyasada düşüşlerin olduğu dönemlerde de genellikle olumsuz tahminler geldi. Bu konuda birçok kez fikir değiştiren, ABD merkezli dev bankacılık kuruluşu JPMorgan’dan bir kez daha Bitcoin’e (BTC) yönelik bir açıklama geldi.

Dimon’a Göre BTC’nin Gerçek Bir Değeri Yok

bitcoin piyasasinda son durum

JPMorgan, 2021 yılında Bitcoin ve genel anlamda kripto paralarla ilgili birçok kez fikir değişikliğine gitmişti. Bir dönem, BTC’nin altını tahtından edebileceğini söyleyen JPMorgan analistleri, daha sonra BTC’nin portföylerde olmaması gereken çok riskli bir varlık olduğunu ifade etmişti. Şimdi ise bu alanda fikrini belirten isim, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon oldu. Axios ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin ile ilgili fikir ve yorumlarını dile getiren Dimon, Bitcoin’in gerçek bir değere sahip olmadığını ifade etti.

Jamie Dimon’ın BTC Açıklamaları

Bitcoin’in gerçekte bir değeri olmadığını iddia eden Jamie Dimon, söz konusu röportajında ayrıca hükümetlerin de bu “gerçek değeri olmayan” varlığa ve buna benzer varlılara karşı sert önlemler alacağını öne sürdü. Ünlü CEO konuya ilişkin olarak “(Bitcoin’in) İçsel bir değeri yok. Düzenleyiciler bu işin içinden çıkmak için düzenlemeler yapacak” sözlerini dile getirdi. Bitcoin’in gerçek bir değerinin olmadığını iddia eden JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, 2 hafta önce de The Times of India röportajında, Bitcoin’in 10 kar artış gösterebileceğini dile getirmişti. Dimon bu açıklamasında da “Bence, Bitcoin almak için borç alan bir insansan sen aptalsın. Ancak bu söylediğim, Bitcoin’in 5 yıl içinde değerini 10 kat artıramayacağı anlamına gelmiyor” ifadelerine yer vermişti.

Dimon: “Bitcoin’i Gerçekten Umursamıyorum”

bitcoin guncel durumu

Jamie Dimon, öte yandan Bitcoin’in gündeme gelme biçimlerine ilişkin olarak da yorum ve fikirlerini dile getirdi. Bilindiği gibi Bitcoin, her yeni günde yeni bir gelişme ile gündeme geliyor. Bu gelişmeler kimi zaman BTC adına olumsuz gelişmeler olarak kaydedilirken, kimi zaman da olumlu gelişmeler olarak kaydediliyor. Bu da BTC’nin, spekülasyona dayalı bir varlık olduğu iddialarını gündeme getiriyor. Jamie Dimon ise sürekli olarak tartışmalı açıklamalarıyla BTC konusunda gündeme geliyor olmasına rağmen, Bitcoin’i gerçekten hiç umursamadığını ifade etti. Dimon, BTC konusunun yanı sıra ayrıca yaptığı görevle ilgili de konuştu. Dimon, ölene kadar JPMorgan’dan ayrılmayacağını da söyledi. Konuya ilişkin olarak Dimon “Bir amacımın olmasını seviyorum. Amacım ise JPMorgan… Bunu yapmayı seviyorum ve ölene kadar da yapacağım” ifadelerine yer verdi.