• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

JP Morgan CEO’su Şaşırtmadı! “ Bitcoin Patlayacak Bir Balondur”

btc yatirimi

JP Morgan CEO’sundan yine çarpıcı açıklamalar geldi. Yıllardır Bitcoin’e karşı olumsuz tutumu ve sert açıklamaları ile bilinen CEO yine şaşırtmadı. Bulunduğu görev ve konum itibari ile kripto para sektörü tarafından da yakından takip edilen Jamie Dimon yine heves kırıcı açıklamalarda bulundu. Dünyanın en büyük yatırım bankalarından birisi olan JP Morgan’da CEO’luk görevini yıllardır sürdüren Jamie Dimon Bitcoin ve yatırımcısı için bazı ifadeler kullandı.

Ünlü CEO Röportaj Verdi

bitcoin guncel durumu

Times İndia’ya çevrimiçi bir röportaj veren CEO, Bitcoin hakkındaki düşüncelerini ve devlet düzenlemeleri ile alakalı olarak fikirlerini belirtti. Bitcoin için ne zaman patlayacağı belli olmayan bir balon ifadelerini kullandı. Bunun dışında Bitcoin’i Hollanda lalesine benzeten Jamie Dimon, insanların Bitcoin’e haddinden fazla anlam yüklediğini vurguladı.

Açıklamalarının devamında devletler ve BTC arasındaki düzenlemeler ile alakalı da konuşan isim, hükümetlerin zaten her şeyi düzenlemek ve kontrol etmek istediğini ve bu durumun abartılacak bir şey olmadığı yorumunu yaptı. Ayrıca komünist ülkelerde daha bazı spekülasyonlar olduğunu ve olmaya da devam edeceğini ancak Bitcoin yatırımcısı insanların bu spekülasyonları çok abarttığını söyledi.

“Umrumda Değil”

Jp Morgan CEO’su açıklamasının devamında “ İlerleyen süreçte Bitcoin bir çok kişinin cebini boşaltacak bir balon, BTC almak için borç yükü altına giren yatırımcılar aptaldır. Bu spekülasyonlar devam ettiği sürece insanların şaşırtmaya devam etmesine bir anlam veremiyorum” dedi. Yaptığı açıklamaların satır aralarındaki iğnelemeleri ile dikkat çeken ünlü CEO, Bitcoin 5 yıl içerisinde 10 katına çıksa bile umrunda olmadığını çünkü ilgilenmediğini belirtti.

Piyasalarda Açıklama Ses Getirdi

bitcoin guncel durumu

Kripto varlıkla endüstrisinde de yankı bulan bu açıklamalar ile yıllardır süregelen güvensizlik ve yasal olup olmama konusu tekrar açıldı. Piyasa uzmanları ise bir yandan Bitcoin’i yasal bir zemine oturtmaya çalışan El Salvador, Ukrayna ve Güney Kore gibi ülkeler varken diğer yandan bu tarz büyük kurumlardan bu açıklamaların gelmemesinin yatırımcıyı tedirgin ettiğini vurguluyor. Ayrıca analistler zaten sürekli dalga seyreden lider kripto para birimi Bitcoin’,n bu açıklamalara nasıl tepki vereceğini  merak etmekte.