• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

JP Morgan Ayı Sezonu Etkisinin Devam Ettiğini Savundu! Analistler Ne Diyor?

JP Morgan Ayı Sezonu Etkisinin Devam Ettiğini Savundu! Analistler Ne Diyor?

ABD’nin en büyük bankalarından JP Morgan uzun vadeli bir inceleme yapıldığında kripto para piyasasında ayı sezonu etkilerinin hala sürdüğünü, boğaların ise güçsüz olduklarının görüldüğünü belirtiyor. Analistler ise artık yeşil alana giriş yapılmaya başlandığını açıklayarak tam tersi bir teoriyi kısa vadeli hareketler için yapıyorlar.

Uzman analistler JP Morgan bankasının sözünü ettiği ayı piyasası etkilerinin geçen haftaya kadar hala hissedilebildiği ancak bu hafta altcoinlerin ve lider kripto paranın yeşil alana geçiş yaptıklarını açıkladılar. JP Morgan bankası ise 2018 yılında tabloya gelen ayı piyasası hareketlerinin benzerlerinin piyasada hala hakim olduğunu, Dogecoin, Chainlink, Litecoin gibi önemli kripto paraların son rekor fiyatları ardından bugüne kadar en az %60 değer kaybettiklerini açıklıyor.

JP Morgan: BTC 23 Bin Dolara Düşebilir!

bitcoin fiyatlari

Kripto para piyasasının işlem hacmi en geniş kripto parası Bitcoin’in 27 Haziranda, 2021 yılı 14 Nisanda kayda aldığı zirve fiyatın %48 oranında gerisinde konumlandığı belirtildi. JP Morgan bankasına göre tüm piyasadaki kripto paraların %99’unun sert değer kayıpları ile karşılaştığı 2018 kışı ise en tehlikeli dönemdi.

Ancak 2021 Mayıs ayında bu tabloya yaklaşan ve ilk 100 kripto paranın 99’unda sert değer kaybı görülen bir süreçten geçildi. JP Morgan bankası ayılardan gelen etkilerin sürebileceğini ve 2021 içinde Bitcoin’in 23 bin dolar seviyesine kadar düşebileceğini tahmin ediyor. Analistler ise 30 bin dolarlık destek fiyatın korunması halinde bu olasılığın mümkün olmadığını açıkladılar.

Scoot Minerd: BTC 10 Bin Dolara Düşebilir!

Kripto para dünyası hakkında yorum yapan taraflar görüş ayrılıkları içinde yer alıyorlar. Gudgenheim’in CEO’su Scoot Minerd’de JP Morgan bankası gibi Bitcoin’in güç kaybedebileceğini savunanlar arasında. Minerd’e göre Bitcoin 2022 sene başında 10 bin dolarlık fiyata düşüş yapabilir. Bu tahmin ise yatırımcıların en çok dikkatini çeken gündem maddelerinden biri oldu.

Analistler 10 Bin Dolarlık BTC Tahminine Nasıl Baktılar?

bitcoin fiyatlari

Uzman kripto para analistleri ve fiyat tahmin platformları ise bu gibi kötü bir senaryonun oluşamayacağını, 27 Haziran ve 28 Haziranda yeşil bölgenin hakim olduğunu açıkladılar. Bitcoin’in son 7 günlü sürede %3.90 değer kaybı yaptığını belirten analistler, bunun uçurum bir oran olmadığını açıkladılar. 30 bin dolarlık desteğin tutulması halinde 10 bin dolarlık değerlerin tabloya gelemeyeceğini belirttiler.

27 Haziranda %4 üzeri değer kazanan BTC, 28 Haziranda ise değer kazanımını %5.21 oranına çıkararak, 35 bin dolara ulaştı. Psikilojik seviyeyi aştıktan sonra 34.926 dolarda konumlanan fiyat, yeşil bölgede işlem gördü.