• BITCOIN/TL
  2151698,574
  % 2,52
 • ETHEREUM/TL
  115075
  % 2,32
 • RIPPLE/TL
  19.3
  % 9,23
 • BITCOIN CASH/TL
  12937.11,197
  % 0,73
 • LITECOIN/TL
  2414.84
  % 2,63
 • COSMOS HUB/TL
  216.12
  % 2,93
 • CARDANO/TL
  14.64
  % 1,71
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,12

Jackson Şehri Başkanı Conger, Emlak Vergisinde BTC Geçmek İstedi!

Jackson Şehri Başkanı Conger, Emlak Vergisinde BTC Geçmek İstedi!

Genç belediye başkanı Jackson sakinlerinin emlak vergilerini Bitcoin olarak almak istediğini açıkladı. Scott Conger bir BTC destekçisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Conger, Jackson şehrindeki emlak vergilerini BTC ödemesi ile almak ve şehir genelinde de Bitcoin kullanımını yaygınlaştırmak istediğini açıkladı. Tennessee, Jackson’un 37 yaşındaki belediye başkanı olan Scoot Conger, Kackson’ı BTC dostu ve yanlısı bir şehre çevirmeyi hedefliyor.

Conger Şehri BTC Kullanımına Geçirmeyi Hedefliyor!

bitcoin nedir

Conger, onun liderliğinde oluşturulmuş olan blok zincir görev gücünü var etmeyi ve emlak vergilerini BTC şeklinde kabul ederek, dolar/maliyet ortalaması yardımı ile Bitcoin’e yatırım yapmamayı ise teşvik etmek istediğini ifade etti. İki sene öncesinde Jackson tarihinde göreve gelen en genç belediye başkanı olarak gündeme yansıyan Cott Conger, BTC’nin ABD’de ki mevcut enflansyon sorununu ortadan kaldırabilecek varlık olduğunu savunuyor. BTC yanlısı tavırları ile çokça dikkat çeken isim, Bitcoin’in gelecekte hızlı bir artışa gidebileceğini tahmin ediyor.

Conger Bitcoin ile emlak vergisi kabulü hakkında tweet’te atmayı ihmal etmedi. Conger tweet’inde, “ Enflasyonu neden kabul ediyoruz. Federal hükümetimizden neden daha fazlasını talep etmiyoruz. 2 sene içinde %6.3 oranında, ömür boyu ise %172.8 oranında dolar değer kaybı yaşıyoruz. Bunlara rağmen olumlu sonuçları elde edebileceğimiz tek bir yöntem var oda Bitcoin.“ ifadelerini kullandı.

Conger BTC Fiyatının Artacağını Düşünüyor!

Conger belirli bir süredir BTC’ye aktif olarak destek sağlıyor. Belediye başkanı Bitcoin’in 100 bin dolar değer kazanabileceğini belirmek için bir twitter trendine katıldı. Profil reminin üzerine lazer gözler ekleyen başkan, Bitcoin artışını savunana bir bölüm kişi içinde yer aldığını belirtti. Diğer yandan 2021 yılı 8 Nisan’da kripto paraların Jackson şehir ekonomisine nasıl entegre edileceğini konuşmak amacıyla yine önde gelen BTC savunucularından Miami belediye başkanı Farncis Suarez ile bir araya geldi.

Conger, Suarez ile görüşmesinin detaylarını ise daha sonra açıkladı. Conger, Blockwords’e gerçekleştirdiği açıklamada, Belediye Başkanı Suarez’in kendisine kapsamlı bir destek verdiğini, kentlerin Bitcoin kullanımına geçişlerine yönelik konuştuklarını belirtti. Conger diğer yandan Kackson’un ileride kripto para madenciliği içinde bir merkez olmasını istediğini açıkça belirtti.

Bitcoin Fiyatı Düşüşte!

bitcoin rallisi nasil basladi

Bitcoin için pek çok olumlu yorum yapılırken ve dünyaca hatırı sayılır isimler onunla ödemeleri kabul etmeye devam ederken, fiyatında ise değer kaybı hakimdi. Bitcoin %1.40 oranında değer kaybını saatler 14:07’yi gösterirken kayda aldı. 31.286 dolardan %1.40 değer kaybı ardından işlem gören BTC, son haftalarda fiyat oynaklığı ile ön plana çıkıyor. Diğer yandan 32 bin dolarlık seviyenin altında yer alması ise diğer altcoin fiyatlarındaki artış potansiyelini de sınırlamasına sebep oluyor.

Bitcoin geride bıraktığımız son 7 gün içinde en yüksek 33.327 dolardan ve en düşük 31.100 dolardan işlen gördü. Son 24 saatte ayda geçirdiği en yüksek fiyat ise 31.904 dolar oldu.