• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Hafta Sonunda Boğalar Piyasaya Girdi! ETH ve BTC Değerlendi!

bitcoin fiyatlari

Boğalar kripto para piyasasını domine ediyorlar. Bitcoin 4 Temmuzda 35 bin dolar üzerinden işlem gördü. ETH ise son 14 günlük sürenin en yüksek fiyatı olan 2.330 dolar düzeyine yükseliş yaptı.

BTC bu geride bıraktığımız haftasonunda mücadelesine devam etti. Kripto para piyasasının en önemli varlığı Bitcoin değerlenerek 35 bin dolar üzerine çıkış yaptı. 4 Temmuzda altcoinler ise Ethereum artışını takibe geçiş yaptılar. Altcoinlerin büyük bir bölümü ETH’nin 2.300 dolar üzerine çıkışı sonrasında kazançları devreye aldılar.

Bitcoin’in Bağlarla Fiyat Yolculuğu

btc nedir

Geçen hafta Bitcoin 36 bin dolara ulaştığında yolculuğuna 33 bin dolar seviyesinden başlamıştı. Bitcon geçen aylardaki kayıpları geri kazanabileceği 34 bin dolar bandı üzerine çıkış yapması ile birlikte trendi tersine çevirmişti. O zamandan beri boğalar ise kontrolü ellerine almak için piyasaya giriş yaptılar. Salı gününden 4 Temmuz’a ilerleyen yolculukta ilk kez 35 bin dolar üzeri fiyat tabloya geldi.

Pazar gününde Bitcoin 35 bin doların üzerinde olan 25.435 dolarlık fiyattan işlem gördü ve piyasa değeri ise 650 milyar doların üzerine çıkış yaptı. Diğer yandan BTC yükselişi altcoinler üzerinden %45’ten daha fazla etkili oldu ve piyasa genelinde yükseliş yönünde bir düzeltme başladı. Bitcoin yükseliş ile birlikte açığa çıkan iyimse havadan en iyi desteği alan kripto para ise Ethereum oldu.

Ethereum Tarafında Hafta Sonu Neler Oldu?

Ethereum, Pazar gününde %4.56 oranında değer kazanımı yaparak, 2.321 dolardan fiyatlandı. Diğer yandan kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği ünlü analist Aaron Arnold da bu ay içinde değer kazanımı beklediği kripto paralar arasında Ethereum’u ekledi. Uzman analist, takipçileri için bir video yayınlayarak Ethereum’un 2018 yılı Kasım ayından buyana en düşük arza şuanda sahip olduğunu açıkladı. ETH’nin büyüme döngüsü içindeki en verimli döneme geçiş yapacağını düşünen ünlü analist, Ethereum’u destekleyen topluluğunda oldukça genişliğini açıkladı.

Babydoge Gözleri Üzerine Çekti!

dogecoin tweet

Piyasa yönünü değer kazanımına çevirirken LINK Coin, Babydogecoin, BNB Coin, XRP Coin fiyat artışı içine girdiler. LINK Coin Pazar günü 18.85 dolara %2 değer kazanımı ile yükseliş yaptı. Birkaç gün öncesinde ise yine ünlü analist Aaron Arnald LINK Coin’i 2021 Temmuz ayında çarpıcı değer kazanımı yapacak kripto paralar listesinde değerlendirmişti. BNB Coin ise %4 değer kazanımı ile 303.40 dolara çıkarak piyasadaki yükseliş düzeltmesine katıldı.

Piyasa yeşil bölgeye geçiş yaparken bu duruma tepki vermeyen kripto para birimi ise Dogecoin oldu. DOGE aynı dakikalarda Babydoge’nin gölgesinde kalarak %1 değer kaybı ile 0.2476 dolar seviyesinden işlem gördü.