• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Güney Avrupa’nın Eğlence Merkezi BTC Kabul Edecek!

Güney Avrupa’nın Eğlence Merkezi BTC Kabul Edecek!

Kripto para piyasaları 2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesiyle birlikte ortaya çıktı. 2009 yılında temelleri atılan kripto para sektörü, daha sonra yıllar içinde büyümeye devam etti ve 2017 yılında çok ciddi boyutlara ulaştı. O dönemde, kripto para sektörünün ciddi anlamda yaygınlaşmasında, Bitcoin’in girdiği rallinin etkisi oldukça büyüktü. Ancak Aralık 2020’de BTC’nin daha büyük bir rallinin ilk adımlarını atmasıyla birlikte gelen büyüme, neredeyse 2009-2020 arasındaki büyümeyi bile gölgede bıraktı. Gelen bu ciddi büyüme ile birlikte, kripto paraların dahil olduğu alanlar da çok ciddi ölçülerde artış gösterdi. Kripto paraların ödemelerde kabul edilmeye başlanması da buna bağlı olarak yaygınlaştı. Şimdi ise bu alanda adım atan işletme, Güney Avrupa’nın en büyük eğlence merkezi oldu.

Kripto Paralarla Ödemeler Yaygınlaşıyor

bitcoin piyasasinda son durum

Kripto paraların, hizmet ya da mal karşılığı ödemelerde kullanılması, kripto para sektöründe her zaman olumlu şekilde karşılandı. Birkaç gün önce bununla ilgili en büyük adımlardan birini de ABD merkezli, dev sinema salonu zinciri AMC Entertainment attı. AMC; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ödemelerini kabul etmeye başladıktan sonra, Dogecoin (DOGE) ödemelerini de kabul etmeye başlamak adına kolları sıvadı. Bu gelişme piyasalarda heyecan yaratırken, buna benzer bir haber de İspanya’nın Tarragona şehrinde bulunan, Güney Avrupa’nın en büyük eğlence merkezi olan PortAventura World’den geldi.

PortAventura World Nedir, Özellikleri Nelerdir?

PortAventura World, Güney Avrupa’nın en büyük eğlence parkı olma özelliğini taşıyor. Ayrıca bu tesiste bulunan “Red Force” isimli roller coaster da Avrupa’nın en hızlı ve en yüksek roller coaster olma özelliğini barındırıyor. Red Force, saatte 180 kilometre hıza ulaşabilen özelliğiyle, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin bu tesise akın etmesine katkı sağlıyor. PortAventura World, sağladığı hizmetler ve özellikleriyle, yılda ortalama 5 milyon ziyaretçiye kapısını açıyor. Bu da işletmenin, Avrupa’nın eğlence temalı cazibe merkezlerinden biri haline gelmesini sağlıyor. İşletme içerisinde 2 ayrı tema parkı ve 6 farklı otel bulunuyor. Bu eğlence kompleksi, Güney Avrupa’nın en büyük tatil ve eğlence beldesi olarak biliniyor.

İşletme, İşlemleri “Daha Güvenli” ve “Daha Basit” Hale Getirmek İstiyor

bitcoin guncel durumu

PortAventura World, gelen açıklamalara göre 2022 yılında tesis içinde Bitcoin ile yapılacak olan ödemeleri kabul edecek. Açıklamalara göre tesis, işlemleri “daha güvenli” ve “daha basit” bir şekilde gerçekleştirmek için bu yönde, çözüm odaklı bir karar aldı. Ancak tesisin, BTC ödemelerini Lightning Network üzerinden alıp almayacağına ilişkin bir kesinlik henüz bulunmuyor. Bu yöntem, son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve kapasitesinde gözle görülür bir artış yaşanan bir BTC ölçeklendirme çözümü olarak biliniyor. Ödemeleri hangi yöntemle ya da hangi aracı platformla kabul edeceği bir yana, tesisin bu yönde adım atması, kripto para sektöründe ciddi bir heyecan yarattı.