• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Grayscale Bitcoin Bakiyesi Azaldı! Piyasa Düşüşü Sürüyor!

Grayscale Bitcoin Bakiyesi Azaldı! Piyasa Düşüşü Sürüyor!

Bybt analitik platformunun paylaştığı verilere göre Grayscale’in BTC bakiyesinde Şubat ayından buyana düşüş oluştu. Ancak 2021 Mayıs ayı ortasında kayda geçen sert piyasa düşüşüne rağmen, Grayscale Bitcoin bakiyesi düşüşünün az bir miktar olduğu da belirtildi.

Bybt tarafından paylaşılan grafiklere göre, BTC kripto paraları 18 Şubat tarihinden beri 655.44K BTC’den 652.27K Bitcoin’e düşmüş durumda. Bu düşüş ile aynı anda Bitcoin’in piyasa değer kayıplarının da devam ettiği görülüyor. Grayscale’nin ürünlerinden olan GBTC ise %11 oranın üzerindeki bir indirim üzerinden işleme giriyor. Bitcoin değer kayıpları bu ürüne ilişkin fiyatları da etkiledi. İndirimin Şubat ayından buyana artarak devam ettiği açıklandı.

Grayscale Bitcoin Alımları

bitcoin grayscale iliskisi

Grayscale yakın tarihlerde iki farklı noktada önemli Bitcoin alımları yapmıştı. Bu alımlar ardından ise BTC fiyatlarında artış oluşmuştu. Şirket ilk satın alımında 142.07K ve ikinci satın alımında ise 38.89K BTC edinmişti. Şimdiler ise yeni bir alım haberi gündeme yansımıyor.

BTC ve BHC Değer Kaybında!

Bugün Grayscale Bitcoin bakiyesindeki düşüş haberi ile aynı anda Bitcoin fiyatların ve Bitcoin Cash fiyatında da düşüş haberleri geldi. 8 Haziranda BCH Coin %12.37 oranında etkili bir değer kaybını tabloya aldı. Saatler 12:50’yi gösterirken bu değer kaybı ile BCH Coin fiyatı 580.53 dolar seviyesinde yer aldı. Aynı dakikalar içinde BTC fiyatı ise %9 üzerinden değer kaybını tabloya alıyor ve 32.837 dolarlık fiyatla, 35 bin dolarlık psikolojik fiyatın çok altında konumlanıyor.

MATIC ve Tezos’ta Son Durum

Bugün piyasanın genelinde değer kayıplarının önde olduğu analistlerce açıklandı. Geçmiş haftalarda değerlenen MATIC, Tezos Coin varlıklarında da değer kayıpları oluştu. 8 Haziranda saatler 12:53’ü gösterirken geçen hafta adından çok söz edilen Polygon MATIC Coin %13 üzeri değer kaybı ile fiyatını 1.43 dolara seviyesine indirdi. Tezos Coin ise genel piyasa düşüşünden bir kez daha kaçamadı ve %17 üzerinde değer kaybetti. Fiyatı ise 3.31 dolar seviyense geriledi.

Bitcoin Alımı Yapan Kurumsal Şirketler Zararda!

bitcoin grayscale iliskisi

Grayscale Bitcoin bakiyesindeki düşüş haberini gündeme aldığında, kripto para piyasasındaki ilk 100 varlığın 95’i değer kaybı içindeydi. Bu hafta başında piyasa için olumlu gelişmeler gündeme gelmedi.

Analistler Bitcoin alımını 2021 yıl başından bu yana yapan kurumsal şirketlerin şuanda Bitcoin bakiyelerini düşürdüklerini, piyasada ise satıcılı ilerlemenin 8 Haziranda devam ettiğini açıklıyorlar. Panikli satışlara karşı uyarı yapan analistler, özellikle BCH, LINK ve TRX Coin’in yakından takip edilmesi gerektiğini belirttiler.