• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ETH, Bitcoin, DOGE Artışta! Kara Bulutlar Dağılıyor!

piyasalardaki yukselis

Dün kayda geçen El Salvador haberi ardından kripto para birimlerinin üzerinde kara bulutların dağıldı ve yukarı yönlü fiyat düzeltmelerinin oluştuğu görüldü. Bitcoin ve altcoinler üzerindeki düşüş grafikleri bugün yükseliş grafiklerine dönüştü. Lider kripto para birimi son 24 saat içinde %13 değer kazanımını kayda geçirdi.

Bu değer kazanım ile paralel şekilde 24 saat içinde Ethereum %5,8 ve popüler köpek akımı kripto para Dogecoin ise %7,12 değerlendi. Bugün saatler 09:29’u gösterirken ise değer kazanımları güncellendi. Bitcoin %8.97 oranında, ETH %0.63 ve Dogecoin %3.5 oranında değer kazanımını tabloya aldı.

El Salvador Haberiyle BTC Artışı!

piyasalardaki yukselis

Bitcoin fiyatı 8 Mayıs 2021’de 31 dolar seviyesine kadar düştükten sonra bugün sabah saatlerinde 37.700 dolar seviyesine kısa süreli yükselişini yaptı. Çok önemli bir seviye olarak görülen 37 bin dolarlık yükselişi destekleyici fiyatın üzerine çıktı. Dün belirli noktalarda 36.900 dolara çıkmayı başaran Bitcoin’in El Salvador haberi ardından fiyat yükselişini yaptığı dikkatleri çekti. Çünkü El Salvador Devlet Balkanı Nayib Bukele Bitcoin ile ilgili ilk açıklamayı yaptığı an fiyatlar artışa başladı. Bitcoin’in yasal para olarak kabulü ve bunun dünya basınına yansıması fiyatları besliyor.

Bitcoin İçin Yeni Senaryo!

Uzmanlar ise yeni Bitcoin fiyatı üzerinden yeni senaryolar paylaştılar. Uzman analistlere göre bugün Bitcoin için 37.000 dolar seviyesi son derece önemli. Yazının kaleme alındığı sırada 36.986 dolar olan BTC fiyatının ilerleyen seanslarda 37 bin doları tekrar aşması halinde 37.500 dolara yükselişin devam edebileceği belirtildi. Bu direnç noktasının kırılması halinde ise ilerleyen günlerde maksimum 40 bin dolar seviyesine fiyat artışının olabileceği tahmin edildi. Analistlerin bu yeni senaryosu ise BTC yatırımcılarını sevindiriyor.

Ethereum ve Dogecoin Değer Kazandı!

bitcoin alim satim

Bitcoin’in değer kazanımı yönünde bir hamle yapması ise her zaman olduğu gibi altcoin fiyatlarını besliyor. Bugün piyasadaki genel hava bir nebze pozitif yöne yol alıyor. 10 Haziran sabah saatlerin ETH fiyatı 2.550 dolarlık düzeye ulaştı.

Aynı anda Dogecoin ise 0,33 dolardan işlem gördü. Bugün saatler 09:38 olduğunda ise Dogecoin fiyatı, 0.3365 dolar düzeyinden %3.51 oranında değer kazanımını tabloya aldı. Aynı dakikalarda Ethereum ise 2.550 dolarlık fiyatını korumaya devam ediyor ve %0.78 oranında değe kazanımını tabloya alıyor. Ethereum son 24 saat içinde ise en yüksek 2.625 dolar ve en düşük 2.457 dolar seviyelerinden işlem gördü.