• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk’ın Kırık Kalbi, Bitcoin Fiyatlarını Düşürdü!

Elon Musk’ın Kırık Kalbi, Bitcoin Fiyatlarını Düşürdü!

Dogecon’e verdiği destek ve madencilik konseyinin kurulmasına yönelik talepleri ardından bir süre sesiz kalan Elon Musk tekrar sahneye çıktı. Bu sabah Bitcoin yatırımcıları fiyat düşüşü ile güne başladılar. Sebebi ise yine Elon Musk’ın çarpıcı bir paylaşım yapması oldu.

Kripto para piyasasında spekülatif yansımalara sebep olan Elon Musk, yeni tweet’i ile gündeme geldi. Bitcoin’i hedef alarak kırık bir kalp imajını tweet olarak attı. Bu hareket biraz alaycı bir tavır ile Bitcoin topluluğuna kırgın olduğu ifade ediyordu. Ancak, yatırımcılar bu hareket devamında ne gibi açıklamalar geleceğini tahmin edemediklerinden panikli bir satışa gittiler.

Elon Musk BTC’yi Hedef Aldı!

elon musk twitter

Analistler 4 Haziran tarihinde ortaya çıkan BTC fiyat düşüşünün yoğun satışlar ardından meydana geldiğini açıkladılar. Elon Musk’ın Bitcoin’e karşı olan tepkili tavrı ise devem ediyor. Dogecoin’e verdiği destek ile öne çıkan Elon Musk, hedef olarak Bitcoin’i seçmeyi tercih ediyor. Tesla elektrikli araç satışlarında BTC ile ödeme almayacağını açıklayan ve hemen ardından madenciliğin çok enerji harcadığını savunan Musk, madencilik konseyinin kurulması için madenciler ile konferans gerçekleştirmişti.

Musk’ın arak arakaya gerçekleştirdiği paylaşımların ve etkinlik taleplerinin tümü Bitcoin ile ilgili konular üzerinden ortaya çıkıyor. Sosyal medyada Bitcoin yatırımcılarının yaptıkları yorumlara bakıldığında ise son spekülatif hareketlerden memnun olmadıkları görüldü. Bitcoin fiyat düşüşlerinden memnun olmayan diğer bir isim ise Binance CEO’su oldu.

Binance CEO’su Musk’a Tepkili!

İşlem hacmi en geniş kripto borsalarından olan Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Elon Musk’ın oldukça yakın arkadaşlar oldukları biliniyor. Ancak son dönemlerde aralarının açıldığı gündeme yansıdı. Binance diğer yandan en iyi Bitcoin borsalarından biri olarak görülüyor. BTC fiyat düşüşünün sürekli olarak Elon Musk müdahalesi ile gerçekleşmesi ardından, Binance CEO’su Elon Musk’a mesafeli yaklaşmaya başladı.

Binance CEO’su Tweet İle Yanıtladı!

Tesla ve Musk hakkında açıklamalar yapan Changpeng Zhao,“ Araba çalıştırmak için kullanılan elektrik çevre dostu mu? Dünyanın en verimli finansal ağlarını çalıştırmak amacıyla kullanılan elektrik mi çevresel bir sorun?“ ifadeli paylaşımı yaparak Elon Musk’a tepki gösterdi. Bu paylaşım ile Binance CEO’su aslında Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğini eleştirdiği paylaşımlarına karşılık verdi.

BTC Düşüşünde Son Durum

elon musk twitter

BTC düşüşünün başlaması ile birlikte, geride kalan günde 39 bin dolar seviyesine ulaşmayı başaran Bitcoin fiyatı, bu sabah saatlerinde 36 bin doların biraz üzerinde konumlandı. 4 Haziran’da saatler 10:14’ü gösterirken BTC fiyatı 36,520 dolar seviyesinde yer aldı ve %5.56 oranında değer kaybında.