• BITCOIN/TL
  1980401,750
  % -2,40
 • ETHEREUM/TL
  93217
  % -2,34
 • RIPPLE/TL
  16.36
  % -0,28
 • BITCOIN CASH/TL
  13988.74,476
  % -2,06
 • LITECOIN/TL
  2556.14
  % -2,54
 • COSMOS HUB/TL
  266.14
  % -3,24
 • CARDANO/TL
  13.98
  % -2,67
 • TETHER/TL
  32.26
  % 0,21

Elon Musk Paylaşımı Dengeleri Değiştirdi! BTC, DOGE Artışta!

Elon Musk Paylaşımı Dengeleri Değiştirdi! BTC, DOGE Artışta!

Bir süredir ETH ve BTC hakkında hiçbir paylaşım yapmayan Elon Musk bu kez sessizliğini bozdu ve attığı Tweet ile Bitcoin ve Ethereum’dan söz etti. Gelen paylaşım ardından değer kaybı içinde olan BTC’nin değer kazanımı yönünde ufak bir hamle içine girdiği görüldü.

Bitcoin bu sabah saatlerinde Çin’den gelen Binance borsası yasağına yönelik haberler ile değer kaybı içine giriş yapmıştı. Ancak Elon Musk’ın ETH ve BTC’yi konu alan tweet’i ardından fiyat yönünde değişim görüldü. Elon Musk yeni paylaşımında uzun süre ardından Bitcoin için olumlu bir yorum gerçekleştirerek gözleri üzerine çekti.

Youtuber Matt Wallece’ye Elon’dan Yanıt!

elon musk twitter

Elon Musk yeni Tweet’inde Bitcoin’in Ethereum’a göre daha faydalı olduğunu savundu. Youtuber Matt Wallace ise bugün yepyeni bir paylaşım ile yatırımcıların dikkatini çeken diğer isim oldu. Ünlü Youtuber paylaşımında,“ Hatırlatma yapmalıyım. Dogecoin güncellemesi yakında geliyor! Bu güncelleme sayesinde Dogecoin en çok kullanılan kripto para birimi olması için mükemmel bir şekilde konumlandırılacak.“ ifadelerini kullandı.

Matt tarafından yapılan paylaşıma yanıt veren Elon Musk ise,“Bitcoin ve Ethereum çok katmanlı bir transfer sistemini kullanıyor. Ancak temel katmanda işlem hızları daha yavaş ve işlem maliyetleri yüksek olur.“ ifadelerini kullandı. Bu eleştiriyi getirmesine rağmen kendi paylaşımında ise Bitcoin’i ETH’den daha yararlı gördüğünü de ifade etti. Bugün iki önemli ismin Doge’yi övmesi fiyatların bir kez daha şekillenmesine yol açtı.

Elon Musk Dogecoin’i Bir Kez Daha Övdü!

Doge Coin hakkında da düşüncelerini paylaşan Elon Musk,“Dogecoin temel katman işlem oranını en üst çıkardığı için ve fiili ikinci katman hareketine imkan verdiği için maliyeti en aza indirme bakımından büyük fayda sağlayacak.“ şeklinde yorum yaptı.

Bitcoin ve Ethereum’un her ikisi için olumsuz bir yorumda getiren Elon Musk, BTC ve ETH’nin yavaş ve daha yüksek maliyetli kripto paralar olduklarını belirtti. Bitcoin, ETH karşılaştırmasında Bitcoin’e daha yakın duran Elon Musk, konu her ikisi olduğunda ise Dogecoin’i övmeyi yine ihmal etmedi.

Bitcoin ve Doge Fiyatında Artış!

bitcoin satis

Musk’ın paylaşımından kısa süre sonra ETH ve BTC fiyatlarında bir değişim olmazken Dogecoin fiyatında yükseliş kayda geçti. Ancak belirli bir süre ardından Bitcoin fiyatında da çok küçük bir değerlenme tabloya geldi. Bitcoin saatler 11:46 olduğunda %1.16 değer kazanımı ile 32.787 dolar seviyesine ulaştı. Dogecoin ise aynı dakikalarda %2.76 oranında değerlenme ile 0.2182 dolar seviyesine çıkışı yaptı.