• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

El Salvador’dan Yeni BTC Dağıtım Hamlesi, Piyasayı Hareketlendirdi!

El Salvador’dan Yeni BTC Dağıtım Hamlesi, Piyasayı Hareketlendirdi!

El Salvador geçtiğimiz haftalarda BTC’yi yasal para birimi olarak kabul ettiğini açıklamıştı. Bunun ardından Bitcoin fiyatlarında uzun süre sonra yükseliş yönünde düzeltme grafiğe gelmişti.

Bitcoin hakkında gündeme gelen olumsuz gelişmelerin etkisini kıran El Salvador hamleleri ise aralıksız şekilde devam ediyor. Ülkenin başkanı Nayib Bukele bu kez halka ücretsiz ve karşılıksız olarak BTC dağıtımı yapacaklarını belirtti. Bu konu hakkında diğer bir açıklama ise Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından yapıldı.

El Salvador 30 Dolarlık BTC Dağıtacak!

btc nedir

Bu hafta El Salvador halkı Bitcoin’in yasal para olma hususu hakkında tepkilerini dile getirmişlerdi. Bu uygulamanın anayasaya uymadığını iddia eden halk kesimi ise uygulamaya yönelik dava açacaklarını belirttiler. Ancak bugün gündeme yansıyan bilgilere göre Nayib Bukele Bitcoin’in benimsenmesi için çalışmalara devam ediyor ve 30 dolarlık bedava BTC ilerleyen tarihlerde halka bir destek olarak dağıtılacak.

Ücretsiz BTC Sadece Cüzdan Hesabı Açanlara Özel!

Konu hakkında bilgi sunan Nayib Bukele, 30 dolarlık Bitcoin dağıtımının sadece ülkenin anlaşma sağladığı cüzdan modelleri üzerinden alınabileceğini ifade etti. Dağıtıma konu olan BTC fonları ülkenin anlaşma gerçekleştirdiği cüzdan uygulamalarını kullanmayı kabul eden halk kesimine, ilgili hesapları açmaları karşılığında verilecek. Her bir kişi 30 dolar şeklinde karşılıksız BTC alımından yararlanabilecek.

El Salvador’da yapılacak olan ücretsiz BTC dağıtımı hakkında bir açıklama ise Binance CEO’sundan geldi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, basılan BTC’lerin öylesine dağıtılan paralar olmadıklarını, gelecekte altın şekilde basımı yapılabilecek olan “hard money“ modeline sahip olduklarını belirtti. BTC’nin itibari paralara karşı daha avantajlı olmasını sağlayan altın basıma değindir.

Haber Etkisi İle BTC %3 Üzeri Değer Kazanımında!

btc nedir

Bugün gündeme yansıyan El Salvador’un ücretsiz BTC dağıtım fikrinin etkisi ile Bitcoin fiyatlarında artış oluştu ve piyasada ise hareketlilik hakim oldu. Saatler 10:14’ü gösterirken Bitcoin %3.99 oranında artış içinde ve fiyat 34.288 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu artışa rağmen kritik direnç seviyelerinden bir olan 35 bin dolarlık alana hala uzakta bir fiyat tabloya geliyor.

Geride bıraktığımı son 24 saate ilişkin grafik incelemede tepe fiyat noktası 35.487 dolar iken dip noktada ise 32.827 dolarlık fiyat yer aldı. Bitcoin için son 7 günlük sürede kayda geçen en yüksek fiyat değeri 36.457 dolar ile 35 bin dolarlık direncin üzerinde yer alırken, en düşük fiyat 28.893 dolar seviyesinde tespit edildi.