• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

El Salvador BTC’deki Düşüşü Kaçırmadı

El salvador btc hamlesi

Kripto para piyasalarında, 27 Ekim Çarşamba günü erken saatlerde Bitcoin (BTC) bir fiyat düzeltmesi yaşadı. Daha önce 67 bin dolara kadar tırmanarak fiyat rekorunu kıran Bitcoin, ardından yaklaşık %10’luk bir geri çekilme ile 60 bin dolarlık bölgeye çekilmişti. Çarşamba günü gelen ani değer kaybında ise Bitcoin, 58 bin dolar bandına geriledi. Bitcoin’deki bu düşüş piyasalarda endişe yaratırken, bu düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendiren yatırımcılar ise yatırımlarını sürdürdü. Düşüşü alım fırsatı olarak değerlendirenler arasında, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele de yer aldı. Dünyada Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, Bitcoin’deki son fiyat düşüşünü bir alım fırsatı olarak değerlendirdi.

El Salvador, Geri Çekilmeyi Alım Fırsatı Olarak Değerlendirdi

altcoinler haftaya nasil basladi

El Salvador’da Kongre’ye sunulan Bitcoin yasa tasarısı 9 Haziran’da kabul edildi ve yasa 7 Eylül tarihinde resmen yürürlüğe girdi. Yasanın yürürlüğe girdiği gün El Salvador, 700 Bitcoin satın almıştı. Daha sonra Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Nayib Bukele, Bitcoin fiyatının geri çekilmesi durumunda yeni alım işlemi yapılacağının sinyalini verdi. El Salvador’un beklediği fiyat düzeltmesi gerçekleşti ve El Salvador, Bitcoin’in 58 bin dolara çekilmesi ile birlikte 420 Bitcoin daha satın aldı.

El Salvador’un Toplam Bitcoin’i 1.120’ye Ulaştı

Twitter üzerinden yeni satın alma işlemini duyuran Nayib Bukele, 420 adet daha Bitcoin alındığını duyurdu. Bununla birlikte El Salvador’un rezervindeki Bitcoin sayısı 1.120’ye ulaştı. El Salvador’un satın alınan Bitcoin’lerden kâr elde etmesi, Nayib Bukele’nin bu konuda cesaretlenmesini sağlıyor. Mevcut piyasa verilerine göre El Salvador’un elinde şu an 24,7 milyon dolarlık Bitcoin bulunuyor. Ancak yine de El Salvador, elinde en çok Bitcoin bulunduran ülke konumunda değil. Zira Bulgaristan’ın elindeki, suçlulardan ele geçirdiği Bitcoin’lerin toplam değeri güncel fiyat ile 12 milyar doları aşıyor.

Bitcoin’de Son Durum

yatirim coinleri hangileri

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında 59 bin 183 dolar seviyesinde işlem görüyor. 27 Ekim’de sert düşüş yaşayan Bitcoin, 28 Ekim Perşembe günü açılışını ise 58 bin 437 dolar seviyesinde yaptı. Sabah saatlerinde Bitcoin, en düşük 58 bin 128 dolar seviyesini ve en yüksek 59 bin 997 dolar seviyesini gördü.