• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Düşüşler Sürüyor! BTC, SHIB ve SOL’da Son Durum

bitcoin fiyatlari

Kripto para piyasaları, Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde uzunca bir süredir düşüş eğilimindeydi. Ancak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Aralık ayındaki toplantısından faizi sabit tutma kararı çıkınca, Bitcoin ile birlikte kripto para piyasalarında genel bir toparlanma hareketliliği başladı. Bu aşamaya kadar yaklaşık bir ay boyunca düşüş eğiliminde gelen kripto para piyasaları, Fed kararı sonrasında toparlandı ve Bitcoin 50 bin dolar bölgesini zorlamaya başladı. Bitcoin’in kısa sürede 3 bin dolar değer kazanması piyasaları da benzer şekilde hareketlendirdi ancak hafta sonuna girilirken piyasalarda bir kez daha düşüşlerin yaşandığı görüldü. Bitcoin’in bir kez daha 47 bin dolar bandını kaybetmesi ile birlikte son dönemlerin popüler altcoinlerinde de değer kayıpları yaşandı.

Bitcoin (BTC)

btc rekor

Yaklaşık bir aydır kripto para piyasalarında bir düşüş hareketliliği yaşanıyor ve bu nedenle bu süreçte kripto para piyasalarının toplam değeri de 2,17 trilyon dolar seviyesine kadar geriledi. Ayrıca Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de %40,7 seviyesinde kaldı. Bu tabloda piyasalarda hafta sonuna girilirken bir kez daha düşüşler yaşandı ve Fed’in toplantısı da BTC için yeterli olmadı. Bitcoin yazım sırasında, sabah saatlerinde %0,6 oranda değer kazanmış olmasına rağmen 46 bin 438 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Shiba Inu (SHIB)

Son dönemlerin popüler şaka coini Shiba Inu (SHIB) da Bitcoin’deki düşüşlerden etkilendi ve SHIB için en kritik destek noktalarından biri olan 0,000035 dolar seviyesi de kaybedildi. Bununla birlikte piyasalarda SHIB adına endişeler de arttı. Analistler, piyasadaki genel negatif eğilimin ve endişenin artması durumunda SHIB’in daha dip destek bölgelerine gerileyebileceğini belirtiyor.

Solana (SOL)

Özellikle yaz aylarında yakaladığı sert yükseliş hareketleri ile piyasa değeri bakımından ilk 10 kripto para birimi arasına giren Solana (SOL) da son günlerde düşüş eğiliminden çıkamıyor. Kasım ayında 260 dolar ile ATH belirleyen SOL da artık piyasa trendlerine uyum sağlayarak güçsüz bir duruş sergilemeye başladı. Yazım sırasında 175,570 dolar seviyesinde işlem gören SOL adına analistler, en kritik destek noktasının 170 dolar bölgesinde olduğunu ifade ediyor. Analistlere göre SOL bu aşamada yukarı yönlü bir kırılma yaşarsa fiyat yeniden 197 dolar seviyesine gidebilir. Aksi durumda ise analistlere göre SOL yeni dip noktalar belirleyebilir.