• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dev Bankanın Açıklamasından Sonra Bitcoin Yükselişi Başladı

Dev Bankanın Açıklamasından Sonra Bitcoin Yükselişi Başladı

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yerli ve yabancı kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Bitcoin yatırımı yapanların hedeflediği yüksek seviyelere doğru yelken açılırken analistler de BTC fiyatı üzerinde doğrudan etkili olabilecek haberleri gündeme taşımaya başladı. Yatırımcıları sevindiren bir diğer haber de ABD merkezli küresel bankacılık devi JP Morgan Chase’den geldi.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olarak kabul edilen JP Morgan, kripto paralar hakkında açıklama yapınca BTC fiyatındaki yükseliş hareketleri hız kazandı. En büyük kripto para birimi BTC, son 3 ayın zirvesine çıkmaya devam etti. Kripto para piyasasına olumlu yansıyan haberlerin etkisiyle Bitcoin fiyatı yeniden 47 bin dolar seviyesini aştı. Finans sektöründe otorite olarak kabul edilen ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan Chase, kripto varlık açıklamasıyla gündeme geldi.

“Bitcoin’e Kurumsal Talep Artıyor”

btc al sat

Bankacılık devi, kripto para basınında geniş yankı bulan açıklamasında, sektörde kripto paralar için artan bir kurumsal talep olduğunu vurguladı. Büyük bankanın kripto para raporunda yer alan açıklamalarda, “Vadeli işlem piyasalarında, kripto varlık için artan kurumsal talebe ilişkin açık işaretler söz konusu. CTA trader’ları short pozisyonlarından çıkarak long pozisyona geçmek zorunda kaldı” ifadeleri kullanılması da dikkatlerden kaçmadı.

En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatı da bu açıklamanın basına yansımasıyla birlikte yeniden yükseliş hareketine başladı. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği lider coin, yükseliş ivmesini hızlandırdı ve 47 bin dolar seviyesinin üzerini test etti. Bu gelişme aynı zamanda altcoin piyasasına da olumlu yansıdı. En büyük kripto para birimi BTC ile birlikte diğer kripto paralarda da yükseliş sinyallerinin olması yatırımcıları sevindirdi.

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Yerli kripto para yatırımcıları Bitcoin fiyatının geleceğini merak etmeye devam ediyor. Küresel bankacılık devi JP Morgan Chase tarafından yapılan kripto varlık açıklaması piyasa tarafından olumlu karşılandı ve hemen fiyatlandı. Bu sebeple analistler, kripto para piyasasındaki yükseliş sinyallerinin devam etmesi için bu tür haberlerin ve gelişmelerin çok önemli olduğunu vurguluyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, perakende yatırımcıların yanı sıra kurumsal yatırımcıların da radarına girmeye başladı. BTC fiyatında bir süre konsolidasyon görülürken dev banka JP Morgan Chase’den gelen açıklamalar piyasayı hareketlendirdi. Bir süredir 46 bin dolar seviyesinde gezinen Bitcoin fiyatı haberin basına yansımasıyla birlikte yeni bir ralli başlattı.

BTC Fiyatı 50 Bin Dolar Olur Mu?

btc piyasasi

Böylelikle Bitcoin fiyatı 47 bin doların da üzerine çıkarak yeniden 50 bin dolar hedefini gündeme getirdi. Yatırımcılar Bitcoin fiyatında 50 bin dolar seviyesinin görülüp görülemeyeceğini merak ediyor. Kripto para uzmanları bu seviyede yüksek bir satış baskısı olduğunu belirtse de yatırımcılar heyecanlı bekleyişlerine devam ediyor.