• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Deutsche Bank Ekonomisti açıkladı: “ BTC Dijital Altın, ETH Dijital Gümüş”

bitcoin piyasasinda son durum

Deutsche Bank’tan Bitcoin ve Ethereum için kritik değerlenitmeler geldi. Kripto para sektörü ve geleneksel bankacılık sektörü son zamanlarda sık sık birbirleri hakkında açıklamalarda bulunmaya başladı. JP Morgan CEO’sundan sonra şimdide Deutsche Bank ekonomistinden çarpıcı açıklamalar piyasalarda ses getirmeye devam ediyor.

Almanya’nın bütçe ve hacim olarak en büyük bankası olan Deutsche Bank’ta analist olarak çalışan ve kripto para sektörü ile alakalı açıklamaları ile de daha önce de gündeme gelen Marion Laboure, Bitcoin ve Ethereum özelinde yaptığı açıklamalar ile bir kez daha kripto varlık endüstrisinde kendinden söz ettirdi. Yaptığı açıklamada Bitcoin için dijital altın Ethereum için ise dijital gümüş ifadelerini kullanan analist, gittikçe dijitalleşen dünyada yatırım aracı olarak kullanılan altın ve gümüşü dijital dünyada Bitcoin ve Ethereuma benzetti.

Yüzyılda Dijitale Geçiş Hızlandı

bitcoin fiyatlari

Marion Laboure, Bitcoin’in sınırlı sayıda olan arzının lidere kripto para birimini daha kıymetli hale getirdiğini ve bu durumun Bitcoin’in en önemli avantajlarından biri olduğunu dile getirdi. 21. yüzyılda artık hemen hemen her sektörün yüksek teknoloji ile dijitalleşmeye başladığını ve bu yüzyılın dijital altınının Bitcoin olduğunu söyledi.

Dezavantajları da Var

Bitcoin’in sınırlı arzının avantaj olmasının yanı sıra bu durumun Ethereum için de Bitcoin’den kalan boşluğu merkeziyetsiz finans DeFi ve NFT işlemleri ile doldurabilmesinin önemine dikkat çeken analist, Ethereum için dijital gümüş ifadesini kullandı. Bu düşüncelere ek olarak sağlam alt yapıları ile BTC ve ETH’yi piyasadaki hiç bir altcoinin alt edemeyeceğini savundu.

Nakitin Yerini Alabilir

bitcoin fiyatlari

Deutsche Bank analistinin dikkat çektiği bir başka konu ise, düzenleme eksikliği, yüksek enerji kullanımı ve spekülasyonlara aşırı açıklığının Bitcoin için dezavantajlar olduğu. Bu dezavantajların lider kripto para birimi gibi ETH ve diğer altcoinler için halen sorun olduğunu vurguladı. Ancak Laboure, gelecek dönemde devletlerin ve bireysel harcamaların giderek nakitten uzaklaşması ile ödemelerin kripto varlıklar ile yapılması ihtimalini güçlü gördüğünü belirtti.

Laboure açıklamasının devamında, “ İnsanlar tarih boyunca hükümetler tarafından kontrol edilemeyen varlıklar aradılar. Altın bunu yıllar boyunca sağladı. Ben de 21 yüzyılda Bitcoin’in bu potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum” dedi.