• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Coinbase’de Güçlü BTC Alımları! Binance’de İse Kısıtlama Kararı Gündemde!

bitcoin in son fiyati

Crypto analiz firması CryptoQant tarafından açıklanan verilere göre, yatırımcı kesiminin Coinbase borsasından alabildikleri kadar BTC satın aldıkları görülüyor.

Bitoin Perşembe günü 40 bin dolar seviyesini yeniden yakaladı ve CoinMarketCap tarafından gündeme sunulan verilere göre 40.800 dolar bölgesinden işlem gördü. Bir CryptoQant analisti ise birkaç saat içinde Coinbase priminde dev hareketlerin olduğunu paylaştı. Bir dakikalık grafiğe bakıldığında kısa vadede alım talepleri ile yükselişin geldiği görüldü.

EIP-1559 Farklı Kripto Paraları Etkiledi!

bitcoin in son fiyati

EIP-1559 yükseltmesinin 5 Ağustos’ta etkinleşmesi ardından Coinbase priminde artış kayda geçti. Diğer büyük altcoinler olan XRP, BNB ve DOT ile birlikte tabi ki de ETH fiyatındaki artış dikkat çekti. Bu ivmeler arasında Bitcoin ise 40 bin dolarlık seviyeyi yenden kazandı. Ancak buradaki püf nokta Coinbase yatırımcılarının ise BTC alımına sarılmaları oldu.

Amsterdam’ın önde gelen analistlerinden Michael van de Poppe, Bitcoin’in daha yüksek seviyelere dönmesini beklediğini açıkladı. 41 bin dolar işaretine yaklaşması için belirli dirençleri aşması gerektiğini belirtti. Analist, amiral gemisi olan kripto para birimi BTC’nin bazı ciddi seviyeleri artık aşması gerektiğine inanıyor. Bitcoin Perşembe gününde 40 bin dolara hareket başladığında, Whale Alert ise anonim cüzdanlar arasında transferleri yapılan üç büyük BTC yığınını saptadı. Yani BTC yatırımcıları ve piyasa yapıcı cüzdanlar hareketlenmeye başladılar.

Araştırma Şirketleri Hareketli Balina Zulalarını Açıklıyor!

btc al sat

Araştırma şirketleri anonim balinaların Bitcoin zulalarının 11.000 BTC olduğunu ve 428 milyon doların üzerinden olduğunu belirttiler. Bu coinlerin ise taşındığını aktardılar. Btc toplam değeri ise şuanda 1.298.892.215 dolar civarında bulunuyor. Bugün saat 13:50 olduğunda ise BTC fiyatı %7.09 değerlenme ile 40.790 dolardan işlem gördü.

Coinbase’de BTC alım hareketleri yükselirken Binance’de ise bir kısıtlama gündemi hakim oldu. Kripto para borsası Binance, Avrupa ardından Hong Kong’da da türev ürünlerin kullanımına sınırlama getirdi. Binance basına yaptığı açıklamada,“Derhal yürürlüğe giren kararla Hong Konglu kullanıcıların yeni türev ürün hesaplarını açmayacaklarını bildiririz.“ ifadesini kullandı. Binance, açıklamasında daha sonraki bir tarihte Hong Konglu kullanıcıların türev pozisyonlarını kapatmak için 90 günlük süreyi de başlatacağını belirtti.

Beyaz Saraydan Kripto Para Vergi Yasasına Destek!

Sabah saatlerin gündeme gelen kripto para birimlerini vergilendirmeye yönelik önerilere ise bu kez beyaz Saray dahil oldu. Uygulaması planlanan vergi yasası kripto para piyasasından tepki aldı. Vergi yükünün özellikle ABD merkezli kripto para piyasalarından yoğun sermaye kaçışlarına neden olabileceği düşünülüyor.

Bir gurup senatör bu yasa teklifini ortaya atarken, Beyaz Saray ise destek verdiğini açıkladı. Washington Post ekonomisti Jeff Stein bir tweet paylaşarak, Beyaz Saray’ın Portman planını desteklediğini aktardı.

Bu son gelişme ardından kripto para yatırımcıları ilerleyen günlerde neler olacağına kilitlendiler. Vergiye ilişkin yasa kripto para sektörünü etkileyebilecek detayları içeriyor.