• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Çin Madencilere Yönelik Kararı Uyguluyor! BTC ve Altcoinler Düşüşte!

Çin Madencilere Yönelik Kararı Uyguluyor! BTC ve Altcoinler Düşüşte!

Çin geride bıraktığımız haftalarda madenlik işlemlerini durduracağına yönelik bir kararı açıklamıştı. Bu kez ise karar yönelik uygulamanın başladığı açıklandı. Çin’in madenci işlemlerini durdurması ise kripto para piyasasında aşağı yönlü fiyat düzeltmelerine sebep oldu.

Bitcoin üretiminde %65’lik dilimi elinde tutan Çin, madencilerin işlemlerini durdurmaya başlayarak Bitcoin üretim performansını olumsuz yönde etkiledi. Sichuan eyaletinde kripto para madenciliği tamamen yasaklanırken, eyalette yer alan 26 üzeri madencinin artık üretim yapmayacakları açıklandı. Bugün açıklamalar ardından FUD’a bağlı satışların kayda geçmesi, başta BTC olmak üzere diğer altcoinler üzerinde de fiyat düşüşlerine yol açtı.

Litecoin %10 Değer Kaybetti!

china btc

21 Haziran sabahında Litecoin’e bakıldığında %10 oranında değer kaybının sabah saatlerinde kayda geçtiği görüldü. LTC Coin 21 Hazirandaki en büyük günlük düşüşü ile piyasa değerini 9.435 B dolarda güncelledi. Litecoin bugün saatler 11:15’i gösterdiğinde 140.73 dolarlık fiyatı tabloya aldı ve %8.39 oranında değer kaybını tabloya getirdi. Geride bıraktığımız son 24 saat içinde en yüksek fiyat değerini 156.15 dolar olarak grafiğe yansıtan Litecoin en düşük seviyede ise 138.29 dolardan işlemdeydi.

Bitcoin Çin Etkisi İle Düşüyor!

Bugün Çin’den gelen uygulamalara bağlı olarak piyasada ilk fiyat gerilemesini yaşayan kripto para ise lider varlık Bitcoin oldu. Bitcoin saatler 11:47’yi gösterdiğinde 33.090 seviyesine kadar fiyat gerimesi yaparak değer kaybını%6.29 oranına çıkardı. Yatırımcıların paniklemesine sebep olan 34 bin dolar altı fiyat değerinin ani satışlara yol açabileceği ise analistlerce belirtiliyor. Bugün yakın fiyat takibi önem kazanırken, volatilitenin yüksek olacağı bir gün geçirilebileceği açıklandı.

Bitcoin geride bıraktığımız 24 saatlik süre içinde en yüksek 36.059 dolar seviyesinden işlem görürken, grafiğe gelen en düşük fiyatı ise 32.516 dolar olmuştu. Bu süre zarfında gündeme gelen %6.58 oranındaki fiyat değişiminin ise değer kaybı yönünde olması yatırımcıları üzdü.

Uygulama Meme Kripto Paraları Etkiledi!

china btc alim satim

Çin’den gelen uygulama ardından ETH ev BTC fiyat düşüşleri ile piyasa geneline yayılan karamasar hava köpek akımı kripto para birimleri üzerinde de etkili oldu. SHIB, KISHI, DOGE Coin gibi önemli meme kripto paralarda fiyat düşüşleri kayda geçiyor.

Yatırımcıların en yakından takip ettikleri ve portföylere çokça eklenen Dogecoin bugün %8.03 oranında değer kaybında ve fiyatı 0.2605 dolar seviyesine kadar geriledi. Geride bıraktığımız son saat içerisinde en yüksek 0.2897 dolar seviyesinden işlem görmeyi başarabilen Dogecoin için dip fiyat ise 0.2537 dolar olarak grafiğe geldi.