• BITCOIN/TL
  2113228,473
  % -0,37
 • ETHEREUM/TL
  94808
  % -2,32
 • RIPPLE/TL
  16.69
  % 0,10
 • BITCOIN CASH/TL
  14355.76,144
  % -3,98
 • LITECOIN/TL
  2651.6
  % 0,01
 • COSMOS HUB/TL
  272.47
  % -0,51
 • CARDANO/TL
  14.69
  % 0,77
 • TETHER/TL
  32.31
  % 0,42

Can Sıkan Analist Tahmimleri: Bitcoin Düşebilir!

Can Sıkan Analist Tahmimleri: Bitcoin Düşebilir!

Analistlere göre, kısa vadeli yatırımcılar, borsalara para yatırmaya devam ettikçe BTC fiyatları düşüş trendine devam etme yönüne gidebilir. Popüler kripto para analistleri, BTC’nin ilerleyen birkaç gün içinde daha kötüye gidebileceğini açıkladılar.

Popüler kripto para analistlerine göre BTC toparlanma evresine giriş yapsa da ilerleyen günlerde tablo kötüye gidebilir. Bunun sebebinin ise kısa vadeli ve acemi yatırımcılar olacağını söylüyorlar. Borsalara Bitcoin işlemleri için para yatırmaya devam eden kısa vadeli, acemi yatırımcıların fiyatı aşağı çekecek hareketler yapabileceklerini belirtiyorlar. Panik etkisi ile satışların gelebileceği dönemlere dikkat edilmesi gerekiyor.

Ufukta BTC Yükselişi Değil Durgunluğu Var!

bitcoin

On-chain verilere bakıldığında Bitcoin yatırımcılarının varlıklarının büyük kısmını borsalara yatırmaya başladıkları görülüyor. Analistlere göre, kripto paranın fiyatı önümüzdeki günlerde aynı seviyelerde kalacak veya bir dumping yapacak. Bitcoin analistlere göre geçen hafta oldukça çılgın bir yolculuktan çıktı. Bu sırada gerçekleşen fiyat düşüşlerinin sorumlusunun ise Musk olduğunu belirtiyorlar.

BTC Gerilemesinde Satış Zararları Fazla!

Analistler günler içinde lider kripto para biriminin 15 bin dolardan fazla değer kaybı yaşadığını ve 42 bin dolarla, 3 ayın en düşük fiyatını tabloya aldığını belirttiler. Kısa vadeli fiyat etkilerinin yanı sıra, Elon Musk’ın sözleri ile gelen BTC toplumunu etkileyen orta vadeli değer kaybının ise paniğe sebep olduğunu vurguladılar.

Kısa vadedeki değer kaybının ise pek çok BTC yatırımcısının bilinçsizce BTC satışına gitmesine neden olduğunu belirttiler. Uzun vadeli yatırımcıların ve deneyimli traderların bundan korunabildiklerini aktarıyorlar.

Veri analiz şirketi olan CryptoQant, büyük yatırımcı kitlesinin yani Bitcoin balinalarının borsalara BTC yığdıklarını açıkladı. Sonuç olarak, analitik firmasının CEO’su Li Young Ju, düşüş eğilimindeki BTC fiyat gelişmelerinin hafta içinde de devam edebileceğini belirtti. Her an hazırlıklı olunması gerektiğin belirten analistler BTC mevduat oranının yükseldiğini bunun anlaşılamaz bir durum olduğunu belirttiler.

İlk Satışlara Kısa Vadeli Yatırımcılar Gitti!

btc piyasa

Glassnode verilerine bakıldığında, BTC fiyatının zirveden geri çekilmesi sırasındaki pozisyonlarda en çok BTC’yi elden çıkaran kişilerin ise kısa vadeli BTC yatırımcılar oldukları görüldü.  Buna karşılık, HODLers olarak da isimlendirilen uzun vadeli yatırımcılar, fiyat geri çekilmesi sırasında biriktirmeye devam etmişler. Kısa vadeli HODler SOPR’yi yani 155 günden daha kısa ömürlü UTXO cüzdanları inceleyen analitik şirketi, bu cüzdan sahiplerinin ise bir kaç günde satışa teslim olduklarını açıklıyorlar. Bunun ardından ise zarardan satış yapan yatırımcı sayısının bir hayli yükseldiği belirtiliyor.