• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Buterin, Paris Etkinliğinde Konuştu, Kahin Capo Bitcoin’i Değerlendirdi!

Buterin, Paris Etkinliğinde Konuştu, Kahin Capo Bitcoin’i Değerlendirdi!

3 Temmuzda Altcoin kahini Capo Bitcoin için analiz sonuçlarını açıklarken, dün ise Vilatik Buterin Paris’teki etkinliğe katılarak önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Vilatik ETH geleceğine dair projeleri açıkladı.

Altcoin kahinlerinden Capo, Bitcoin’in 30 bin dolar üzerinde kalması halinde yeni bir yükselişe başlayabileceğini açıklıyor. Diğer yandan 30 bin dolar altında yeni bir kapanışın ise tüm kripto para piyasasında değer kaybı yönünde yeni bir değişimi başlatabileceğini vurguluyor.

Capo Bitcoin Senaryolarını Açıkladı!

btc fiyatlari

Capo 2020 senesinde yaptığı tahminlerde Bitcoin’in düşüşünü ve XRP’nin ise 0.11 dolara kadar gerilemesini isabetli şekilde bilmişti. Şimdilerde analist Bitcoin için Wyckoff şemasının oluştuğunu belirterek bunu yorumladı. Analiste göre Wyckoff şemasına göre Bitcoin değer kazanımı yönünde ilerleyebilir. Bunun ardından piyasa genelinde oluşabilecek iyimser havanın ise ilk olarak ETH artış ihtimalini besleyebileceğini açıkladı.

Buterin Merkeziyetsiz Sosyal Medyadan Söz Ediyor!

Vilatik Buterin dün katıldığı Paris ETCCH etkinliğinde bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmada Ethereum’un Whitepaper’ında da söz ettiği ve 19 yaşında gerekli gördüğü bir projeden söz etti. Ethereum’un DeFi ile son derece bağlantılı olduğunu ancak etkileşim alanının DeFi ile kısıtlı olmadığını açıkladı. Buterin Ethereum’un pek çok farklı alanda gelişeceğini ancak emin adımları atmak adına sürecin uzun sürdüğünü ifade etti.

Vilatik Buterin konuşmasından ETH için yeni bir etkileşim alanı oluşturma fikrinden söz etti. 19 yaşında da gerekli gördüğü merkeziyetsiz sosyal medya projesinin gelecek dönemlerde Ethereum’a eklenebileceğinin sinyallerini verdi. Buterin’in bahsettiği merkeziyetsiz sosyal medya projesi, Jack Dorsey’in Blue Sky projesi ile benzer noktalar taşıyor. Blue Sky ise Twitter’ın merkeziyetsiz modeli olarak tanımlanıyor.

Blue Sky projesi hala geliştirilme aşamasında olsa da bu konu kripto para yatırımcılarının son derece dikkatini çekiyor ve aynı zamanda EOS projesinin Voice medyası ile rekabet içinde yer alıyor. Analistler ve aynı zamanda Vilatik Buterin Etherum için merkeziyetsiz bir sosyal medyanın inşa edilmesinin fiyatlara da olumlu etkileri yapabileceğini düşünüyorlar.

Capo Bitcoin’n ETH’yi Etkileyebileceğini Düşünüyor!

btc nedir

Altcoin kahini Capo ise bu hafta Bitcoin ve Ethereum’u birbirlerinden ayırmadan incelemeye aldı. Çünkü Bitcoin hareketlerinin şuanda piyasa geneline ve altcoinlere etki yaptığını belirtti. Analiste göre, Bitcoin piyasası için artık yukarı yönlü kırılma zamanı yaklaşıyor. Bitcoin için mükemmel bir Wyckoff modelinin oluştuğunu açıklayan analist, büyük yatırımcı alımlarının ilerleyen haftalarda Bitcoin üzerine kayabileceğini belirtti. İlk olarak dip fiyatın görüleceğini ve buradan başlayan alımlar ile fiyatın artabileceğini düşünüyor.

Capo aynı zamanda 2021 senesi için ortaya atılan bir teori hakkında da bilgi sundu. Büyük yatırımcılar 2021’de Bitcoin’i 20 bin dolar seviyesinden ve ETH’yi ise 1.700 dolar seviyesinin altından almak istediklerini belirtmişlerdi. Capo tüm fiyat düşüşlerinin bu yüzden yaşandığını ve şuanda fiyatların düşmesi için özel hamlelerin yağıldığını düşünüyor. Capo’ya göre her iki senaryonun da oluşması zor. Analist 2021’de BTC’nin 20 bin dolara kadar düşemeyeceğini savundu.