• BITCOIN/TL
  2153882,248
  % 0,94
 • ETHEREUM/TL
  99799
  % 4,08
 • RIPPLE/TL
  16.83
  % 0,46
 • BITCOIN CASH/TL
  15519.93,632
  % 6,59
 • LITECOIN/TL
  2705.93
  % 1,45
 • COSMOS HUB/TL
  278.79
  % 0,70
 • CARDANO/TL
  15.48
  % 2,16
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,29

BTC Yükseliş Sinyalleri Verdi, Olumsuz Tahminler de Geldi

BTC Yükseliş Sinyalleri Verdi, Olumsuz Tahminler de Geldi

Kripto para piyasalarında 5 Ekim tarihi itibariyle bir kez daha güçlü hareketlilikler kendisini göstermeye başladı. Bir süredir kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde yaşanan fiyat hareketlilikleri takip ediliyordu. Bitcoin, Temmuz ayı genelinde de Mayıs ayında yaşanan çöküşün etkilerini sürdürdü ve ardından Temmuz sonlarında toparlanmaya başladı. Bu süreçte kripto para piyasaları da genel tabloda BTC’yi takip etti ve ardından Ağustos ayı daha büyük toparlanmalarla geride kaldı. Benzer şekilde, güçlü başlayan Eylül ayı da genel tabloda konsolidasyonda ve toparlanma eğiliminde geçmişti. Ekim ayı, yılın son çeyreğinin ilk ayı olarak dikkat çekerken yükselişler de başladı. Ancak piyasada BTC’nin olası hedeflerine karşı bir karamsarlık da kendisini göstermeye başladı.

Cryptowhale’den 0 Dolar ve 100 Dolar Açıklamaları

btc talep

Lider kripto para birimi Bitcoin Nisan ayında 65 bin dolara kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırmayı başardı. Bu yükseliş, Bitcoin’in ilerleyen dönemlerde daha ciddi yükselişler elde edeceğinin işareti olarak algılandı. Ancak piyasada oluşan bu genel algı, Çin’in aldığı yasaklama kararlarıyla darbe yedi. Daha sonra yeniden toparlanan BTC, 5 Ekim itibariyle yeniden 50 bin dolar üzerine çıkarak umutları bir kez daha pekiştirdi. Bir süredir Bitcoin’in 100 bin dolar sınırını aşacağına dair dile getirilen tahminler, BTC’deki bu hareketlilikler ile birlikte yeniden gündeme gelmeye başladı. Ancak popüler analist Cryptowhale, BTC’nin 0 dolar seviyesine, 100 bin dolar seviyesinden daha yakın olduğunu düşünüyor.

Analist, 100 Bin Dolar Hedefinin Gerçekleşmeyeceğini Düşünüyor

Daha önce BTC’nin 0 dolar seviyesine daha yakın olduğunu dile getirerek dikkatleri çeken Cryptowhale, Twitter üzerinden bir kez daha bu yöndeki tahminlerini paylaştı. Daha önce 0 dolar ile ilgili açıklamalarda bulunan analist, yeni açıklamasında bunu sadece bir perspektif oluşturmak için söylediğini dile getirdi. Cryptowhale, aslında Bitcoin’in sıfırlanmasının imkansız olduğunu düşündüğünü ancak BTC’nin 100 bin dolara ulaşmasının da 2021 yılında imkansız olduğunu ileri sürdü. Daha önce BTC’nin 100 bin dolar seviyesine ulaşacağına yönelik birçok analist fikrini dile getirmişti. Cryptowhale, Twitter’dan yaptığı açıklamasında bu analistleri hedef aldı.

Cryptowhale, Piyasanın Temizliğe İhtiyacı Olduğunu İddia Ediyor

bitcoin fiyatlari

Kripto para piyasalarının, analist kimliğinin yanında bir de “Bitcoin ayısı” olarak tanıdığı Cryptowhale, sosyal medyanın yüzde 90’ının BTC’den 100 bin dolar seviyesini beklediğini ifade etti. Ancak popüler analiste göre kripto para piyasasında bir temizlik olması gerekiyor ve çok fazla kişi oldukça yüksek miktarlarda yatırım yaptığı için bunu kabullenmek istemiyor. Cryptowhale, ayrıca Bitcoin’in bir ödeme aracı olamayacağını da düşünüyor. Zira analiste göre BTC’de büyük bir ölçeklenme sorunu var ve günde yaklaşık olarak 600 bin işlem gerçekleştiriliyor. Buradan yola çıkan Cryptowhale “Bitcoin her zaman delice pahalı ve son derece yavaş olacak” sözlerini dile getiriyor. Yazım sırasında Bitcoin 51 bin 660 dolar seviyesinde işlem görüyor.