• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Yılın Son Haftasına Toparlanma ile Başladı

BTC Yılın Son Haftasına Toparlanma ile Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta gelen toparlanma hareketleri ile birlikte uzun bir sürenin ardından ilk kez 50 bin dolar direncinin üzerine çıkmayı başarmıştı. Hafta genelinde bu düzeyde hareket eden BTC, daha sonra hafta sonunda bir miktar güç kaybederek 50 bin dolar seviyesinin altına gerilemişti. Bu kritik fiyat bölgesini güçlü bir destek noktasına çevirebilmek için mücadele veren Bitcoin, hafta sonunda 49 bin dolar seviyesindeki desteğe kadar geriledi ancak daha sonra tekrardan güç kazanarak 51 bin dolar seviyesine doğru hareketine başladı. Gelen bu toparlanma sonrası yeni haftayı da bu bölgede açan Bitcoin, 21 Aralık tarihinde başlattığı değer artışlarını genel tabloda korumaya devam ediyor.

BTC ve ETH Yeniden Toparlandı

bitcoin nedir

Bitcoin 21 Aralık tarihinde yukarı yönlü hareketlerine başladı ve kazandığı ivmeyi hafta genelinde korudu. Ardından 26 Aralık Pazar günü BTC 49 bin dolar seviyesine kadar geriledi anca bu değer kayıplarının izini kısa sürede silerek yeniden 51 bin dolar bölgesine kadar yükseldi. Bitcoin’in yukarı yönlü toparlanma hareketleri gösterdiği bu süreçte lider altcoin Ethereum (ETH) da benzer hareketler ortaya koydu ve 4 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak Ethereum da daha sonra hızla geri toparlanarak 4 bin 100 dolar seviyesine doğru harekete geçti.

Bitcoin Yükselişe Geçecek Mi?

Bitcoin gelen son toparlanmalarla birlikte 2021 yılının son haftasına 51 bin dolar bölgesinde başlangıç yapmış oldu. Analistler, BTC’nin kısa vadede gösterebileceği bir yukarı yönlü hareket ile 53 bin dolar seviyesinin ve ardından da 55 bin dolar seviyesinin görülebileceğini belirtiyor. Analistlere göre BTC’nin bu önemli direnç bölgelerini kazanması halinde, yeni yılda BTC tekrar bir boğa koşusu hazırlığına başlayabilir.

Ethereum’da Kritik Bölge

ethereum

Piyasa değeri ile en büyük 2. kripto para konumunda bulunan Ethereum, 4 bin 800 dolar seviyesinin üzerinde gelen ATH seviyesinin ardından BTC’ye paralel hareketler sergilediği son haftalarda 4 bin dolar bölgesini korumak için mücadele vermeye devam ediyor. Analistler, ETH için yukarı yönlü en kritik direnç bölgesinin 4 bin 200 dolar seviyesinde olduğunu ifade ediyor.