• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Sert Dalgalandı, On Milyonlarca Dolar Tasfiye Oldu

BTC Sert Dalgalandı, On Milyonlarca Dolar Tasfiye Oldu

Kripto para piyasalarında, Bitcoin (BTC) yön belirleyici fiyat hareketliliklerine devam ediyor. 2021 yılının son çeyreğine güçlü bir başlangıç yapan Bitcoin, üçüncü haftada 67 bin dolar seviyesine kadar tırmanarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. 20 Ekim’de gelen bu rekor sonrasında %10’luk bir geri çekilme ile 60 bin dolar seviyesine gerileyen BTC, 27 Ekim tarihinde hızlı bir değer kaybı ile 58 bin dolar seviyesini gördü. Ardından 28 Ekim tarihinde Bitcoin, 58 bin dolar seviyesindeki desteği de kaybetti ve ardından yeniden 60 bin dolar seviyesine tırmandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu fiyat hareketlilikleri öncesinde piyasada volatilite görülebileceğini ifade etmişti.

57 Milyon Dolarlık Long Pozisyon Tasfiye Oldu

yatirim coinleri hangileri

İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, yakın zamanlı bir açıklamasında piyasalarda volatiliteye hazır olma uyarısında bulunmuştu. Zhao’nun öngörüsüne paralel olarak Bitcoin, kısa süre içinde 58 bin dolar ile 63 bin dolar arasında dalgalanma yaşadı ve Facebook haberi ile birlikte yeniden 57 bin 820 dolar seviyesine geriledi. Yaşanan ani fiyat değişimlerinde en büyük zararı marjin pozisyon sahipleri yaşadı. Bitcoin’de görülen volatil fiyat hareketi sonrasında piyasadan 57 milyon dolarlık long pozisyon tasfiye oldu.

BTC Dakikalar İçinde Sert Fiyat Oynaklığı Yaşadı

Bitcoin’in özellikle kısa süreli dalgalanmalarında 62 bin dolar bölgesine yaklaşması, yeniden yükseliş beklentilerini arttırdı ancak bu noktada özellikle de yüksek oranlı kaldıraçlı işlem açan yatırımcılar zararlı çıktı. Analistler, Bitcoin’in yükseliş eğilimini koruyabilmesi için 58 bin dolar desteğini koruması gerektiğini ifade ediyordu ancak BTC, 57 bin 820 dolara kadar geriledi. Fakat sonrasında Bitcoin’in yeniden 60 bin doların üzerine çıkması, sadece dakikalar sürdü.

Facebook, Adını “Meta” Olarak Değiştirdi

altcoinler haftaya nasil basladi

Facebook, güncel açıklamasında adını “Meta” olarak değiştireceğini duyurdu ve bu açıklama sonrasında Bitcoin fiyatı ani ve sert değer kaybı yaşadı. Birkaç yıldır Blockchain alanı ile ilgilenen Facebook, şirketin yeni isminin “Meta” olduğunu duyurdu ve hem WhatsApp hem de Facebook bu alanda ciddi çalışmalara başlayarak kendi sanal evrenlerini oluşturmak adına ilk önemli sinyalleri vermiş oldu. Pandemi nedeniyle online çalışma sistemine dönüşümün temelleri aslında zaten atılmıştı.