• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Ne Sinyali Veriyor? On-Chain Analisti Açıkladı

bitcoin fiyatlari

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında 65 bin dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ardından Mayıs ayında 30 bin dolar seviyesine gerileyen BTC, Temmuz ayı sonlarında toparlanmaya başladı ve Ağustos ayı boyunca hafif yükseliş eğilimini korudu. Eylül ayına hızlı giren ve ardından durulan Bitcoin, Ekim ayının gelmesiyle birlikte tekrar hızlı yükselişler elde etti. Bu yükselişler sonrası Bitcoin bir konsolidasyon evresine girdi ve altcoin piyasasının önünü açtı. Ancak birçok analist ve uzman isim Bitcoin’den son çeyrekte yeni ataklar bekliyor. BTC analiz ve tahminlerini sunan bir başka analist olan “Metarial Scienist” de BTC’nin alım fırsatları sunabileceğini düşünüyor.

Metarial Scienist’e Göre BTC Alım Fırsatı Sunacak

btc al sat

Twitter’dan yaptığı analiz ve tahmin paylaşımlarıyla dikkatleri çekmeyi başaran on-chain analisti Metarial Scienist’e göre Bitcoin, yatırımcılara bir alım fırsatı sunacak. Popüler analist, bu noktada BTC’nin Ağustos ve Eylül ayı verilerinden yola çıkıyor. Analiste göre Bitcoin 29 bin dolar seviyesindeki döngü ortası dip seviyeleri sonrasında Ağustos ayında yükseldiği seviyelerin ardından yatay geçen Eylül ayına girmeden önce yükseliş sinyalleri vermişti. Metarial Scienist, Bitcoin’in emir defteri verilerinin, o dönemden bu yana Ekim ayı genelinde de yeniden yükseliş sinyalleri verdiğini ifade etti. Popüler analist bu noktada BTC için 60 bin dolar seviyesindeki dirence dikkat çekiyor ve analiste göre BTC’nin bu bölgede olası reddedilmesi durumu, yatırımcılara dipten çok güzel bir alım fırsatı sunabilir.

Analistler BTC Hareketlilikleri İçin İkiye Bölündü

Kripto para piyasalarında analistler ve uzmanlar, Bitcoin’in olası yükseliş hareketlerinde karşılaşacağı senaryolar adına ikiye bölünmüş durumda. Bu noktada analistleri ikiye bölen konu, olası düzeltme sonrası gelebilecek olan fiyat düzeltmesinin hangi oranda ve ne zaman gerçekleşeceği konusu. Bir kesim, Bitcoin’in yükselişlere devam etmesinden önce 60 bin dolar seviyesindeki dirençten 45 bin dolar seviyesine kadar gerileyeceğini düşünüyor. Öte yandan Meteraial Scienist’e göre ise bu bölgedeki direnç seviyesi, kısa vadede olmasa da ilerleyen dönemlerde önemsiz görülecek. Bu da popüler analistin, ilerleyen aylarda Bitcoin’in reddedilmesi durumunda bile 60 bin dolardaki direnci kırıp geçebileceğini düşündüğünü işaret ediyor.

BTC Ne Durumda, Ralli Başlayacak Mı?

bitcoin in son fiyati

Yazım sırasında lider kripto para birimi Bitcoin CoinMartketCap verilerine göre 55 bin 862 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatlik süreçte ise BTC %2,72 oranında değer kaybetmiş durumda. Öte yandan 1,054 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olan BTC için fiyat ve performans tahminleri gelmeye devam ediyor. Birçok piyasa yorumcusu, Bitcoin’in ve beraberinde genel tabloda kripto para piyasalarının, ABD’den gelebilecek olan olası ETF onayı ile ciddi yükselişler elde edebileceğini düşünüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu noktada vereceği olası bir pozitif karar, kripto para piyasalarının bir kez daha ciddi bir ralliye girmesini sağlayabilir.