• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Kritik Destekleri Tek Tek Kaybetti

btc rekor

Kripto para piyasaları, içinde bulunduğumuz haftaya lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 66 bin dolar seviyesinden başlattığı düşüşler ile birlikte giriş yaptı. Pazartesi günü 66 bin dolar seviyesinden düşüşe geçen BTC, hafta içinde sırasıyla 63 bin dolar ve 61 bin dolar seviyelerini de kaybetti. Ardından 58 bin dolar ile 61 bin dolar aralığında konsolidasyon yaşayan BTC, bu kez de 57 bin dolar seviyesindeki desteğini kaybederek piyasadaki aşağı yönlü hareketleri hızlandırdı. Önemli desteklerini kaybeden Bitcoin, 55 bin dolar seviyesine kadar çekildi ve Bitcoin’deki bu geri çekilme Ethereum’da (ETH) da geri çekilmeleri getirdi. Bu düşüş tablosunda ETH ise 4 bin 070 dolar seviyesinin altına sarktı.

Piyasalarda Panik Havası Oluştu

yatirim coinleri hangileri

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta 69 bin dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Gelen zirvenin ardından hafif geri çekilmelere başlayan Bitcoin’de fiyat düzeltmesi beklenenden daha sert gerçekleşti ve BTC içinde bulunduğumuz haftada önemli detek noktalarını sırasıyla kaybetmeye başladı. 19 Kasım Cuma gününe gelindiğinde BTC 55 bin 800 dolar seviyesini de gördü. Ardından hafif toparlanma göstererek 56 bin 500 dolar seviyesine hareket eden Bitcoin’in 57 bin dolar seviyesindeki desteğini kaybetmesi, piyasalarda panik havası oluşturdu.

Bitcoin’de Son Durum

Son 24 saatlik süreçte %6,16 oranında değer kaybı yaşayan Bitcoin, 19 Kasım gününe 56 bin 932 dolar seviyesinden giriş yaptı ve TSİ 10.00 itibariyle en yüksek 57 bin 546 dolar seviyesini gördü. Gün içinde en düşük 55 bin 670 dolar seviyesini gören BTC yazım sırasında ise 56 bin 150 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

altcoinler yukseliyor mu

Bitcoin’de gelen sert düşüşlere paralel hareket Ethereum da benzer düşüşler yaşadı ve geçtiğimiz hafta 4 bin 800 dolar seviyesinin üzerine tırmanan ETH, gelen değer kayıpları ile önemli destek noktalarını kaybetti. Bu düşüş tablosunda ETH 4 bin 200 dolar seviyesinden sonra 4 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Yeni gün açılışında birçok kez 4 bin dolar seviyesinin altına sarkan ETH yazım sırasında 4 bin 050 dolar seviyesinde işlem görüyor.