• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Konsolide Oluyor, Altcoinlerde Durum Ne?

bitcoin piyasasinda son durum

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde, Pazartesi gününden bu yana kripto para piyasalarında düşüş eğilimi kendisini gösteriyor. Geçtiğimiz hafta üst üste fiyat rekorları kıran ve ardından ABD Başkanı Joe Biden’ın 1,2 trilyon dolarlık altyapı harcamaları yasa tasarısını imzalaması ile birlikte sert düşüşler yaşayan Bitcoin, hafta ortasında 60 bin dolar seviyesindeki desteğini de kaybetti. Bu bölgede yukarı yönlü fiyat mücadelesi veren Bitcoin’in 58 bin 500 dolar ile 61 bin dolar seviyeleri arasında konsolidasyon yaşadığı görülüyor. BTC konsolide olurken, Ethereum’un (ETH) ise düşük oranlarda da olsa değer artışları yakalamaya başladığı görülüyor. Altcoin piyasasında ise karışık sinyalleri kendisini göstermeye başladı.

Bitcoin (BTC)

altcoinler haftaya nasil basladi

Lider Bitcoin, 15 Kasım tarihinde 66 bin dolar seviyelerinden başlattığı düşüşlerde önce 63 bin dolar etrafında ve ardından 60 bin dolar etrafında fiyat mücadelesi vermeye başladı. 60 bin dolar seviyesindeki desteği de kaybeden BTC, analistlere göre 58 bin dolar seviyesini güçlü bir destek haline getirdi ve analistler, bu bölgenin birçok kez test edilmesine karşın bu seviyenin korunması durumunda fiyatın yeniden 63 bin dolar bölgesine hareketlenebileceğini ifade ediyor. Ancak BTC henüz bu yönde bir hareketlilik göstermedi ve 58 bin 500 dolar ile 61 bin dolar seviyeleri arasında konsolide olmaya başladı.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’deki fiyat hareketliliklerine geçtiğimiz hafta boyunca paralel tepkiler vererek benzer fiyat hareketlilikleri ortaya koyan Ethereum da 4 bin 800 dolar seviyesinden başlattığı değer kayıplarında 4 bin 100 dolar seviyesine kadar indi. Ancak Ethereum hafta içinde gelen geri çekilmelerde 4 bin dolar seviyesini güçlü destek haline getirerek bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı. Bitcoin’in konsolidasyon yaşadığı süreçte ETH, son 24 saatte yukarı yönlü hafif hareketlilikler göstererek 4 bin 200 dolar seviyesini de aşmayı başardı.

Altcoinler Ayrık Hareket Ediyor

bitcoin piyasasinda son durum

Bitcoin ve Ethereum’un nispeten ayrık hareket ettiği son 24 saatlik süreçte altcoin piyasasında da ayrık hareketler kendisini gösterdi. Bu süreçte BNB yaklaşık %1’lik düşüş, ADA %1’lik yükseliş, SOL %1,3’lük düşüş, DOT %3’lük yükseliş ve XRP de %3,4’lük bir yükseliş hareketi sergiledi.