• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

“BTC Kahini” Altcoin Yatırımcılarından Özür Diledi

“BTC Kahini” Altcoin Yatırımcılarından Özür Diledi

Kripto para piyasaları 2021 yılında, volatil bir yapıya sahip olduğunu defalarca gösterdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16 Aralık 2020’de 20 bin dolar barajını aştı ve 1 Ocak tarihinde 30 bin dolar seviyesinde yeni yıla giriş yaptı. Ardından yılın ilk 4 ayında 4 kez fiyat rekoru kıran BTC, son olarak 14 Nisan tarihinde 64 bin 890 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu süreçte yukarı yönlü ciddi hareketler sergileyen BTC ile birlikte kripto para piyasası de yükseliş gösterdi. Mayıs ayında gelen çöküşlerde ise BTC’nin 30 bin dolar bandına geri dönmesi, benzer şekilde altcoin piyasasını da etkisi altına aldı.

Peter Brandt, XRP’den Yükseliş Beklediğini İfade Etti

kripto para yasasina sicak bakan ulkeler

Altcoin piyasasında görülen volatilite ile birlikte, piyasa riskleri de analistlerin en çok değindiği konulardan biri haline geldi. Daha önce altcoinler ile ilgili tahmin ve analizlerini paylaşan, kripto para piyasalarının en popüler analistlerinden biri olan ve sektörde “BTC Kahini” olarak da tanınan Peter Brandt, erken dönemde altcoin yatırımı yapan yatırımcılardan özür dileyerek gündeme geldi. Brandt, XRP’nin uzun vadede yukarı yönlü hareket edeceğini de öne sürdü.

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan kıdemli emtia yatırımcısı ve analist Peter Brandt, yaptığı paylaşımda erken aşamada altcoin yatırımları yapan ve şu ana kadar bu yatırımlar sayesinde büyük kazançlar elde eden yatırımcıları tebrik ettiğini belirtti. Brandt, ayrıca açıklamalarını teyit etmek amacıyla da “potansiyel olarak yapıcı” olarak tanımladığı modelde hareket ettiğini ileri sürdüğü bir XRP grafiği paylaştı.

Brandt’ın Gösterdiği Grafik Ne Anlama Geliyor?

Peter Brandt, paylaştığı XRP grafiğinde “Ters Baş ve Omuzlar” modelinin oluştuğunu dile getirdi. Piyasa değeri bakımından en büyük 6. kripto para birimi olan XRP için paylaşımda bulunan Brandt’ın paylaşımı, yatırımcıları heyecanlandırdı. Potansiyel olarak “Baş ve Omuzlar” (Head and Shoulders) grafik göstergesi, söz konusu varlığın, güncel fiyat hareketlilik trendlerinde tersine grafik çizeceğini işaret etmek için kullanılıyor. Bu nedenle de Peter Brandt, uzun vadelerde XRP fiyatının yukarı yönlü hareket edeceğini düşünüyor.

Brandt, Altcoin Yatırımcılarını Tebrik Etti

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda XRP grafiğini örnek göstererek daha önce altcoinler konusunda yaptığı çıkarımların bazılarında yanıldığını kabul eden Peter Brandt, ayrıca bir tweette bir yatırımcı olarak, saygısızlık yaptığını düşündüğü için altcoin yatırımcılarından özür diledi. Brandt, söz konusu altcoin yatırımcılarını, “iyi bir iş başardıkları” için tebrik etti ve bu yatırımcıları “yeni nesil piyasa spekülatörlerinin en iyi temsilcileri” olarak tanımladı.

Peter Brandt ve Geçmişteki XRP Eleştirileri

btc yatirimi

Altcoin yatırımcılarından özür dileyen ve ardından onları tebrik eden Peter Brandt, ayrıca daha önce XRP ile ilgili farklı bir konuda da fikirlerini paylaşmıştı. Brandt, daha önceleri XRP ile ilgili eleştirilerde bulunmuş ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC), henüz dava açılmadan önce XRP’yi bir menkul kıymet olarak tanımaya çağırmıştı. SEC, 22 Aralık tarihinde Ripple’a, “XRP menkul kıymettir” iddiasıyla dava açmıştı.