• BITCOIN/TL
  2150211,259
  % 2,56
 • ETHEREUM/TL
  114579
  % 1,14
 • RIPPLE/TL
  19.22
  % 8,39
 • BITCOIN CASH/TL
  12898.47,229
  % -0,23
 • LITECOIN/TL
  2419
  % 2,10
 • COSMOS HUB/TL
  217.25
  % 3,35
 • CARDANO/TL
  14.56
  % 0,76
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,07

BTC Fiyatındaki Yükseliş MicroStrategy Hisselerine Yaradı

BTC Fiyatındaki Yükseliş MicroStrategy Hisselerine Yaradı

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş sinyalleri, yatırımcılar tarafından memnuniyetle takip ediliyor. Kripto para piyasasının genelinde yaşanan boğa rallisi, kripto para birimi fiyatları kadar kripto para şirketlerine de yaradı. Sektörün önde gelen firmalarından biri olan iş zekası şirketi MicroStrategy, BTC fiyatındaki son ralli ile birlikte büyümeye devam etti. Kripto para yatırımlarıyla ünlü şirketin hisseleri adeta uçuşa geçti.

Kripto para piyasası son dönemde çok ciddi düzeltme hareketleriyle karşılaşsa da hepsinden sağlam çıkmayı bildi. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı, boğaların piyasada etkinliğini arttırmaya başlamasıyla birlikte son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 46 bin doların üzerine çıktı. Kripto para yatırımcıları, yükselen BTC ve diğer kripto para fiyatları sayesinde yeniden kâra geçmeyi başardı. Profesyonel kripto yatırımcıları ise kaldıraçlı pozisyonlarını büyütmeye devam ederken, tüm yatırımcılar Bitcoin’e doğrudan yatırım yapmayı tercih etmiyor.

Fon Yöneticilerin Yatırım Tercihi MicroStrategy

bitcoin in son fiyati

Özellikle kurumsal yatırımcılar için fon yöneticileri, portföyün çeşitli varlık sınırlarına ne kadar yüzde ayırabileceklerine dair kuralları belirliyor. Her bir şirketin farklı risk alma isteği bulunduğu için fon yatırımlarında çeşitlilik çok önemli görülüyor. Yatırımcıların doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmayıp dolaylı yolları tercih etmelerinin en temel sebebi de bazı kısıtlamalar oldu. Bu yüzden doğrudan BTC satın almaya ilişkin yasal belirsizlikler olması sebebiyle bazı kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmak yerine MicroStrategy gibi şirketlerin hisselerine yatırım yapıyor.

BTC ve kripto paralara doğrudan yatırım yapmayan kurumsal yatırımcılar alternatif yolları tercih ediyor. Bitcoin madenciliğinde uzman olan şirketler, kripto para piyasasının yeniden yükselişe geçmesiyle ciddi oranda kâr elde etti. Bu şirketlerin bazıları da finansal borsalarda listeleniyor ve portföylerine BTC eklemek isteyen yatırımcılara yatırım yapma fırsatı sunuluyor.

MicroStrategy Hisseleri Fırladı

İş zekası ve yazılım şirketi MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor, en büyük kripto para birimine sonsuz destek vermesiyle tanınıyor. Geçen yıldan beri yüklü miktarda BTC satın alması sebebiyle MicroStrategy şirketi kripto para sektörünün en popüler markalarından biri haline geldi. MicroStrategy enflasyondan korunmak için rezervine 105 binden fazla BTC ekledi. Bu yüzden BTC fiyatı arttıkça MicroStrategy hisseleri de yükselmeye ve iki performans arasında bir tür korelasyon görülmeye başlandı.

BTC Madencilik Şirketlerinin Hisseleri Uçuşta

btc

BTC ve diğer kripto paraların madenciliği konusunda uzmanlaşmış firmalar da piyasada yükselen fiyatlardan olumlu etkilendi. Sektörde en popüler Bitcoin madenciliği şirketlerinden biri olarak gösterilen Riot Blockchain ağ üzerinde BTC ödülü için işlemlerin yürütülmesine yardımcı olan ASIC madencilik tesisleri işletiyor. 20 Temmuz tarihinde 23,86 doları gören RIOT, 9 Ağustos’a kadar yüzde 66 fırladı ve 39,94 dolara yükseldi. Bu gelişmeler yatırımcılar tarafından yakından takip edildi.