• BITCOIN/TL
  1978930,265
  % 1,99
 • ETHEREUM/TL
  105253
  % 0,66
 • RIPPLE/TL
  17.57
  % -3,67
 • BITCOIN CASH/TL
  12179.95,241
  % -2,34
 • LITECOIN/TL
  2297.52
  % -0,87
 • COSMOS HUB/TL
  202.86
  % -1,51
 • CARDANO/TL
  14.29
  % -2,16
 • TETHER/TL
  33.01
  % -0,23

BTC Eleştirmenleri Giderek Arttı! Yeni Eleştirmen Deutsche Bank!

BTC Eleştirmenleri Giderek Arttı! Yeni Eleştirmen Deutsche Bank!

Deutsche Bank analisti ve Harvard Üniversitesi öğretim görevlisi Marion Laboure, Çarşamba günü BTC hakkında bir inceleme gerçekleştirdi. Bitcoin hakkında sert açıklamalar yapan isim, onu demode buldu.

Deutsche Bank analisti Marion Laboure, BTC ile ilgili bir inceleme gerçekleştirdiğini ve ardından BTC’yi demode bulduğunu açıkladı. Bunu dile getirdiği sırada,“ Bitcoin’in modasının eskiyip sevimsiz hale gelmesi sadece 3 ay sürdü. Kripto para birimini trendlerden çıkarmak için gereken tek şey bir Tweet ve Çin hükümetinin bir tane açıklama yapması.“ dedi.

BTC İçin Kötü Gelişmeler

bitcoin

Bitcoin’in fiyatı bu hafta Çin ve Elon Musk’tan gelen duyurular ile düşüş içine girdi. %30 oranında değer kaybeden BTC, Tesla ödeme aracı olmaktan çıkarıldı. SpaceX CEO’su çevresel dezavantajları herkesin önüne serdi. Musk, iki hafta kadar önce NBC’nin Saturday Night Live programında “Dogefather“ olarak adından söz ettirdi. BTC’nin popülerliği göz ardı edilirken DOGE ön plana alındı.

Dogecoin bu imajın hemen ardından değer kazanımı içine girdi. Çoşkulu ve manipülatif şekilde başlayan ve süren paylaşımlar, piyasanın gelinde değer kaybının yayılmasına sebep oldu. Bu hafta Çin merkezli Çin Halk Bankası ise kripto para biriminin ticaretine daha fazla limit koyma yoluna gitti. Şirketlerin onu bu oranda kullanmasını yasakladı.

Laboure Açıklamaları Ne Yönde?

BTC için devam eden tüm bu gelişmelerin ardından şimdi de Deutsche Bank konuya dahil oldu. Laboure açıklama yaparak,“Gerçek tartışma, yükselen değerlenmelerin tek başına BTC’yi lider yapmak yeterli olup olmadığı yönündedir.“ dedi. BTC’nin 1 trilyon dolarlık kısmının göz ardı edilemeyeceğini ancak işlem faydalarının ise yetersiz olduğunu belirten banka analisti, onun manipülasyonlardan yüksek oranda etkilendiğini ifade etti.

BTC Arzulara Bağlı Artıyor!

Analiste göre, BTC’nin değeri tamamen arzulu bir düşünceye dayanıyor. Bitcoin değeri insanların onun değerli olduğuna inandıkları için artıyor. Diğer yandan onun bir risk altında olduğu düşünüldüğünde ise satışlar ile değeri düşüyor. Bu yüzden Bitcoin’n dolaşımdaki miktarının çok değişken olabileceğini vurguladı.

Deutsche Bank: Piyasa Çabuk Toparlandı!

btc

Deutsche Bank tahminlerine göre, BTC operasyonunun %30’u ödemelerde geri kalanı ise finansal yatırımda kullanılıyor. Bunun yanında oynaklığa rağmen, likidite ise çok yüksek değil. Geçen sene, Apple’ın işlem hacmi hisse sayısının %270 oranı kadarken, BTC için ise bu rakamın%150 civarında olduğu ifade edildi. Banka diğer yandan alakasız tahminlere rağmen kripto piyasasının son çöküş ardından çabuk toparlandığını da yorumlarına ekledi.