• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Düşüş Bölgesine Girdi! Yükseliş Gelir Mi?

BTC Düşüş Bölgesine Girdi! Yükseliş Gelir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 57 bin dolar bölgesinde fiyat mücadelesi vermeye devam ediyor. 9 – 10 Kasım tarihlerinde üst üste gelen rekor fiyatlar sonrası 69 bin 045 dolar seviyesinde tüm zamanların fiyat rekorunu kıran Bitcoin, daha sonra gelen düşüş dalgalarında 53 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Her ne kadar zaman zaman BTC toparlanma hareketleri ortaya koysa da bir türlü 60 bin dolar direncini yeniden aşamadı ve şimdilerde BTC 57 bin dolar bölgesini yeniden destek noktasına çevirmek için mücadele vermeye devam ediyor. Analistler, 57 bin dolar bölgesinde mücadele veren BTC’nin, 56 bin dolar seviyesindeki desteğin altında kapanış yapması durumunda, düşüşlerin daha da derinleşebileceğini ifade ediyor.

BTC 57 Bin Dolar Seviyesinde Mücadele Veriyor

bitcoin satis

Bitcoin yazım sırasında 56 bin 777 dolar seviyesinde işlem görüyor. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına işaret eden bu seviyede mücadele veren Bitcoin’de kısa vadede hedeflerin 57 bin ve 57 bin 500 dolar bölgeleri olduğu belirtiliyor. Analistler 56 bin dolar desteğinin altında gelebilecek olası bir kırılma ile düşüşlerin hızlanabileceğini belirtiyor.

BTC Düşüş Bölgesine Girdi

Bitcoin gelen toparlanmalara rağmen 58 bin dolar bölgesi üzerinde iyi bir artış gösteremedi ve bu bölgenin üzerinde tutunamadı. Ardından düşüşlerle karşılaşan BTC, 57 bin 200 dolar seviyesinin de altına girerek düşüş bölgesine girmiş oldu. Ancak analistler, şimdilerde boğaların 56 bin dolar desteğini korumaya devam ettiğini ifade ediyor. Gelen düşüşlerde BTC 55 bin 848 dolar seviyesinde bir dip nokta oluşturmuştu ve şu anda BTC 56 bin dolar üzerinde kayıpları konsolide etmeyi sürdürüyor.

Bitcoin’de Kritik Fiyat Bölgeleri

bitcoin ureticileri

Analistler, yukarı yönlü olası bir hareketlilikte 57 bin dolar seviyesinin kritik bir bölge olduğunu belirtiyor. İstikrarlı bir yükseliş gelmesi için analistlere göre Bitcoin’in bu kritik bölge üzerinde net bir kırılma yaşaması ve 58 bin 500 dolar seviyesini aşması gerekiyor. Bu direnç bölgelerinin başarılı bir şekilde geçilmesi durumunda analistlere göre BTC uzun süredir uzak kaldığı 60 bin dolar bölgesinin üzerine yeniden yerleşebilir. Ancak tam tersi senaryoda, olası düşüşlerde analistlere göre fiyat yeniden 53 bin dolar bandına kadar gerileyebilir.