• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Düşmanından 100 Bin Dolar Tahmini, Nasıl Yani?

BTC Düşmanından 100 Bin Dolar Tahmini, Nasıl Yani?

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) elde ettiği yükselişlerle ve kullanıcılarına sağladığı avantajlarla kendisine birçok destekçi topladı. 2009 yılından bu yana piyasada varlığını sürdüren ve kripto para piyasalarının en temeli olan Bitcoin, bu süreçte birçok kişi tarafından çeşitli yönleriyle değerlendirildi ve bu değerlendirmeler de devam ediyor. Kendisine destekçi topladığı kadar bir de öte yandan düşman toplayan BTC, bu nedenle yıllardır en çok tartışılan finansal varlıklardan biri olarak biliniyor. Birçok BTC destekçisinin yanı sıra, BTC karşıtlığı ile bilinen ünlü BTC eleştirmeni Peter Schiff’in son dönemlerde kafası karışmış gibi görünüyor. Daha önce birçok kez BTC’yi sert şekilde eleştiren Schiff, ilginç bir BTC fiyat tahmininde bulundu.

Peter Schiff BTC Yatırımı Yapmadığı İçin Pişman

Peter Schiff, çok uzun süredir kripto para piyasalarında “BTC düşmanı” olarak tanınıyor. Piyasada yer alan hemen hemen herkes, Schiff’in BTC karşıtı bir kimliği olduğunu biliyor. Ancak Peter Schiff, bu sert görüşlerini değiştirmiş gibi görünüyor. Hatta öyle ki ünlü eleştirmen, BTC yatırımı yapmadığı için pişman olduğunu bile ifade etti. Bitcoin’in 100 bin dolarlık fiyat seviyesine doğru ilerlediğini düşündüğünü ifade eden Peter Schiff, kendisinin daha önce BTC yatırımı yapmadığını ve bu nedenle pişman olduğunu söyleyerek kripto para dünyasını şaşırttı. Fakat buna rağmen Peter Schiff, uzun vadede BTC’den düşüş beklediğini de dile getirdi.

Schiff “İnsanlar Patlamış Mısır Almak İçin BTC Tercih Etmez” Demişti

btc yatirimi

Peter Schiff, BTC karşıtlığından önce aslında iki farklı kimliğiyle tanınıyor. İlk olarak; 2008 mali krizini başarılı bir şekilde tahmin etmesiyle bilinen Schiff, öte yandan büyük bir altın savunucusu olmasıyla da tanınıyor. Bitcoin’in yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde, birçok kişinin onu altınla kıyaslamasından sonra BTC karşıtı bir kişiliğe bürünen Schiff, bu nedenle de uzun sürelerdir genel anlamda kripto paralara karşıt biri olarak tanınıyor. Hatta yakın bir tarihli röportajında Schiff, bu tavrını bir kez daha ortaya koymuştu. Söz konusu röportajda Schiff, BTC’nin küresel bir ödeme aracına asla dönüşemeyeceğini iddia etti. Röportajda ünlü eleştirmen, ayrıca insanların “patlamış mısır almak” için de BTC’yi tercih etmeyeceklerini öne sürdü.

Peter Schiff’in Şaşırtan Açıklamaları

btc al sat

Her dönem BTC’nin spekülatif ve “kullanışsız” bir varlık olduğunu söyleyerek gündeme gelen Peter Schiff, bu kez açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Keşke ilk duyduğum zaman Bitcoin almış olsaydım, bu çok büyük bir hataydı. 100 bin dolar yatırabilir miydim, evet yapabilirdim. Demek istediğim şey, kötü sonuçlanan diğer şeylere 100 bin dolar yatırdım. Şimdi Bitcoin milyarderlerinden biri olabilirdim, açıkçası bunu erkenden biliyordum. Zamanı geri alabilseydim, yapacağım şeylerden biri de bu olurdu.”

BTC’yi ilk kez 2011’de duyduğunu ifade eden Schiff, BTC’nin 100 bin dolara ve hatta oradan da 1 milyon dolara ulaşmasının muhtemel olduğunu dile getirdi.