• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Balinaları Su Yüzüne Çıktı! On Binlerce BTC Transfer Edildi

BTC Balinaları Su Yüzüne Çıktı! On Binlerce BTC Transfer Edildi

Kripto para piyasalarında bir kripto varlığın geleceği adına tahminlerde bulunmak için analizler, uzmanlar ve yatırımcılar belirli bazı dinamikleri ve değişkenleri değerlendiriyor. Bu değerlendirmede genellikle söz konusu kripto varlığın, geçmiş dönemlerde göstermiş olduğu fiyat performansları, kısa vadede sergilediği fiyat performansları, piyasaya girip çıkan kurumsal ve bireysel yatırımcı sermayeleri, balinaların o varlık için sergilediği hareketlilikler, çeşitli kurum ve kuruluşların söz konusu varlık adına ya da genel anlamda kripto varlıklar adına attığı adımlar inceleniyor. Bu hamleler incelendikten sonra analistler, uzmanlar ve yatırımcılar, söz konusu kripto varlığın geleceği hakkında çeşitli tahminlerde bulunabiliyor.

Balinalar Hafta Sonunda Harekete Geçti

bitcoin fiyatlari

Bu tahminler için incelenen birçok dinamik arasında en çok ilgi çekenlerden biri balina hareketlilikleri. Zira piyasada büyük eller tarafından hareket ettirilen kripto paraların ne amaçla, hangi yöntemle hareket ettirildiği, balinaların niyetleri hakkında fikir ve ipuçları verebiliyor. Söz konusu varlık Bitcoin (BTC) olduğunda, bu durum daha kritik ipuçları verebiliyor. Zira Bitcoin’in fiyat hareketlilikleri, grafikleri ve performansı genel anlamda tüm kripto para piyasalarını etkileyebiliyor. Bu nedenle yakından takip edilen BTC balinaları, 28 Ağustos Cumartesi günü sabah saatlerinde önemli bir transfer gerçekleştirdi. BTC balinaları, kısa süre içinde 2 milyar doların üzerindeki Bitcoin’leri taşıdı ve daha sonra 1 milyar dolar daha transfer edildi.

Balinalar On Binlerce BTC Taşıdı

Kripto para ve Blockchain takip ve analiz platformlarının tespitine göre BTC balinaları 28 Ağustos Cumartesi günü harekete geçti. Balinalar, sabah saatlerinde 2 saatlik zaman diliminde bilinmeyen cüzdanlar arasında çok yüklü miktarlarda BTC transferi gerçekleştirdi. Balinalar, toplamda iki işlem gerçekleştirdi ve ilk işlemde balinalar 42 bin 970 adet BTC transferi yaptı. İşlemin yapıldığı zaman aralığında bu Bitcoin’lerin değeri 2 milyar 98 milyon 745 bin 37 dolara denk geliyordu. Bu işlemden kısa bir süre sonra balinalar bu kez de bu Bitcoin’lerin yaklaşık yarısına denk gelen miktarlarda bir BTC transferi daha gerçekleştirdi. İkinci işlemde balinalar 21 bin 485 adet BTC taşıdı. İşlemler BTC blok zincirinde 697.944 ve 697.946 bloklarda gerçekleşti.

İki Transferde Toplam 3 Milyar Dolarlık BTC Transfer Edildi

bitcoin fiyatlari

BTC balinaların yapmış olduğu bu transfer işlemlerinde toplamda 64 bin 455 adet BTC transferi gerçekleştirilmiş oldu. Bu işlemler sırasında transfer edilen toplam BTC’lerin toplam değeri ise 3 milyar 154 milyon 511 bin 86 dolara denk geliyordu. İki farklı işlemde gerçekleştirilen transferlerde balinalar, işlem başına 13 dolar ödedi. Hafta sonuna balina hareketlilikleri ile başlayan BTC, yeniden 49 bin doların üzerini test etmeye başladı. Ardından hafif geri çekilmeler yaşayarak 48 bin 900 dolar bandında işlem görmeye başlayan BTC, yazım sırasında 48 bin 962 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ayrıca son yükselişlerle birlikte BTC’nin piyasa değeri de 920 milyar doların üzerine çıktı.